Nowa Skoda Octavia jeszcze w tym roku, Superb z napędem hybrydowym

Nowa Skoda Octavia jeszcze w tym roku, Superb z napędem hybrydowymSkoda chce sprzedawać 2 miliony aut rocznie
Tylko w zeszłym roku Skoda sprzedała 1 253 700 samochodów, o około 50 000 sztuk więcej niż w roku 2017. To jednak nadal daleko od planów firmy, która do 2025 roku chce dostarczać na rynek 2 miliony samochodów rocznie. Aby te plany zrealizować producent zamierza do 2022 roku zaprezentować 30 nowych modeli aut, z których przynajmniej 10 zostanie wyposażonych w napęd alternatywny – hybrydowy lub elektryczny.

[/okladka] Škoda Superb

Ofensywa rozpocznie się już w tym roku, na początek ma pojawić się odświeżona limuzyna – Skoda Superb, która poza silnikami spalinowymi, będzie wreszcie dostępna również w wersji hybrydowej. Wedle zapowiedzi będzie to wersja typu plug-in (PHEV), czyli z baterią pozwalającą na przejechanie kilkudziesięciu kilometrów na silniku elektrycznym. Skoda planuje w tym roku też premierę całkowicie elektrycznego miejskiego samochodu – modelu Citigo.
Skoda Octavia kończy 60 lat
Skoda Octavia nie tak dawno przeszła mały lifting, ale w Mlada Boleslav już trwają intensywne prace nad następcą, czwartą generacją. Mało kto wie, ale Octavia była produkowana przez Czechów jeszcze w latach 1959-1971 i pod koniec tego roku będzie obchodziła swoje 60. urodziny. Z tej okazji ma się właśnie pojawić nowy model, najpierw prawdopodobnie w wersji hatchback, a dopiero w 2020 roku w wersji kombi. Nowa Octavia ma być najnowocześniejszym autem w ofercie marki i łączyć zalety sedana i hatchbacka, co w sumie nie jest niczym odkrywczym. Obecna generacja też ma nadwozie typu liftback z wyraźnie zaznaczonym „kufrem”.

źródło : https://antyweb.pl/nowa-skoda-octavia-superb-phev-2019/

%d bloggers like this: