Nowe iPady Pro i komputery Apple z premierą pod koniec października

Nowe iPady Pro i komputery Apple z premierą pod koniec październikaNie opadł jeszcze kurz po debiucie iPhone’ów Xs, część zadowolonych użytkowników ledwo zaczęła spłacać raty, a Apple już zapowiada kolejne wydarzenie. 30 października o godzinie 16:00 czasu polskiego poznamy urządzenia, które mają obudzić w nas kreatywność. Skąd ten wniosek? Konferencji towarzyszy hasło „There’s more in the making”, a każde z zaproszeń wysłanych dziennikarzom zdobi inna grafika. Podobnie zresztą ze stroną internetową premiery – polecam pobawić się na niej przez chwilę klawiszem F5. No dobrze, a co konkretnie szykuje gigant z Cupertino?
iPad Pro 2018 z Face ID, wąskimi ramkami i Apple Pencil 2
Główną atrakcją okaże się zapewne kolejna generacja iPada Pro, która pożyczy kilka elementów od świeżych iPhone’ów. W miejsce czytnika linii papilarnych dostaniemy Face ID, a ramki wokół wyświetlacza zostaną znacznie zredukowane. Mają jednak pozostać na tyle okazałe, by nie było potrzeby stosowania notcha. Brzmi rozsądnie – korzystanie z tabletu składającego się właściwie wyłącznie z wyświetlacza wygląda nieźle w filmach science-fiction, ale w rzeczywistości nie byłoby raczej wygodne.
Wydajność zapewni układ A12X Bionic, podobny do tego z Xs-ów, ale z szybszym procesorem graficznym. Niespodziankę stanowi obecność portu USB C, który podobno zastąpi w tym przypadku Lightning. Fajnie, bo jak do tej pory wiara Apple w to, że „USB C to przyszłość” przyniosła tylko rozwój rynku przejściówek i ogołocenie MacBooka Pro z portów.

źródło : https://antyweb.pl/ipad-pro-macbook-air-2018-premiera/

%d bloggers like this: