Nowy gest cofania w Android Q pewnie Wam się nie spodoba. Google eksperymentuje

Nowy gest cofania w Android Q pewnie Wam się nie spodoba. Google eksperymentujeJedną z największych zmian w Android 9.0 Pie było pojawienie się jednego przycisku nawigacyjnego, który zastąpił trzy tradycyjne. Za jego pomocą, naciskając lub przesuwając go w różne strony, możemy wykonywać te same czynności, co wcześniej, ale – przynajmniej moim zdaniem – w szybszy i wygodniejszy sposób. Nie wszystkim taka zmiana się spodobała, a warto też dodać, że wyjątkiem pozostał przycisk wstecz, który został na miejscu, lecz pojawia się tylko w razie potrzeby.
To właśnie jego dotyczy nadcho16dząca modyfikacja w Androidzie. Serwis AndroidBeat zaprezentował materiał, w którym opisał aktualnie dostępną zmianę w testowej wersji Androida Q, która wyciekła do sieci. Dzięki niej wiemy, że wspomniany dodatkowy przycisk wstecz został usunięty, a jego funkcję przejął jedyny na ekranie przycisk nawigacyjny. By skorzystać z jego nowych możliwości należy po prostu przesunąć go w lewo. Niby niewiele, ale trzeba się do tego przyzwyczaić.
Nowy gest cofania w Android Q

Gdy wykonamy ten gest w przeciwnym kierunku, cofniemy się do wcześniej używanej aplikacji (ten sam efekt można było uzyskać poprzez szybkie dwukrotne wciśnięcie przycisku z kwadracikiem). W Android Q, a przynajmniej wersji, którą można obecnie sprawdzić, zmieniona została animacja towarzysząca przechodzeniu pomiędzy aplikacjami. Jest ona subtelniejsza i nie sprawia wrażenia, że w trakcie przełączania jedna z aplikacji może zostać zamknięta.
Jak można się domyślać, opisana powyżej zmiana będzie jedną z kilkudziesięciu zmian wprowadzonych w Android Q, ale dla posiadaczy urządzeń, których będzie dotyczyć zmiana w nawigacji, będzie to kolejna (delikatna) przeprawa po dokonaniu aktualizacji. Mnie nowa nawigacja (o której zabroniono mi pisać określając ją gestami:) naprawdę odpowiada, ale nowy sposób cofania w Android Q wcale nie musi mnie przekonać.
The post Nowy gest cofania w Android Q pewnie Wam się nie spodoba. Google eksperymentuje appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/nowy-gest-cofania-w-android-q/

%d bloggers like this: