Nowy Surface? A może Surface Phone? Taka tajemnica czai się w API Windows

Nowy Surface? A może Surface Phone? Taka tajemnica czai się w API WindowsZawias w takich urządzeniach jak komputery przenośne odpowiada za to, by możliwe było „złożenie” zespołu komponentów ekran – klawiatura. Niektóre sprzęty pozwalają na obrót tego elementu w 360 stopniach – tak, by można było ekran „nałożyć” na klawiaturę i korzystać z urządzenia jak z tabletu. Dotychczas API Windows nie wskazywały na żadne elementy, które pozwalałyby np. rozpoznawać stan zawiasu wdrażając różne scenariusze użytkowania. Deweloperzy jednak bardzo szybko spostrzegli się, że takie zmiany jednak zostały wdrożone.
W API znalazło się aż 5 stanów zawiasu: „Unknown, Closed, Concave, Flat, Convex, Full”. Być może Microsoft wdrożył je tylko dlatego, aby twórcy oprogramowania mogli dostosowywać interfejsy swoich programów do konkretnych stanów układu ekran – klawiatura. Niektórzy jednak wskazują na to, że tego typu zjawisko w API może być wstępem do wdrożenia przez giganta Surface’a z ekranem opartym na zawiasie działającym w 360 stopniach (po co? Przecież wszystkie Surface’y można „złożyć” ekranem do góry na klawiaturze – odłączając je od panelu z klawiszami). Inni zaś twierdzą, że ten dodatek jest dedykowany wprost „Surface Phone’owi” lub maszynie z niestandardowym układem ekranu.

enum Windows.System.Preview.HingeState{ Unknown, Closed, Concave, Flat, Convex, Full } pic.twitter.com/DieWl4fa52
— WalkingCat (@h0x0d) June 28, 2018

Ja bym jednak nie był tego taki pewien. Surface Phone byłby w tym momencie nielogiczny
Surface Phone jest Microsoftowi niepotrzebny. Po całkiem szeroko zakrojonych ofensywach na rynku konsumenckim i kilku rozczarowaniach, gigant bardzo mocno zdaje się kłaść nacisk przede wszystkim na rozwiązania biznesowe i to one będą grać pierwsze skrzypce w najbliższych latach. Zmiany w API Windows, wskazujące na stan „zawiasów” to jedynie ukłon w stronę deweloperów oraz aplikacji, które miałyby się dostosowywać do konkretnego scenariusza użytkowania. Cudów w tym bym raczej nie upatrywał.
A może jednak się mylę? Czas pokaże.
The post Nowy Surface? A może Surface Phone? Taka tajemnica czai się w API Windows appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/surface-zawias-api-windows/

%d bloggers like this: