Obawiasz się o swoją prywatność w sieci? Avast ma dla Ciebie przeglądarkę

Obawiasz się o swoją prywatność w sieci? Avast ma dla Ciebie przeglądarkęAvast upublicznił właśnie zaktualizowaną wersję swojego produktu, który skupia się głównie na potrzebach tych użytkowników, którzy zwracają uwagę na wysoki poziom bezpieczeństwa. Avast Secure Browser (w wersji oznaczonej nazwą kodową: Aspen) domyślnie blokuje witrynom dostęp do kamery internetowej użytkownika w sposób rozszerzony oraz bardzo restrykcyjnie podchodzi do kwestii uprawnień. Ale to nie jedyna funkcja Aspen, na którą warto zwrócić uwagę. Co ze „śledzeniem”, o którym bardzo często się mówi w kontekście aktywności użytkowników w internecie?
Zapewne wiecie czym jest „odcisk palca przeglądarki”, na podstawie którego można doskonale identyfikować użytkowników internetu. Avast Secure Browser walczy z możliwością śledzenia za pomocą tej metody i tworzy fałszywe odciski palca przeglądarek w locie, które są unikalne za każdym razem. Podobna funkcja znalazła się w testowych wersjach Firefoksa, nie jest to więc zupełna nowość na rynku. Niemniej, warto zwrócić na nią uwagę.
Avast Secure Browser zawiera w sobie również mechanizmy, które sprawdzają konta użytkownika, którymi loguje się w usługach pod kątem wycieków danych. Jeżeli Avast znajdzie odpowiadający naszemu kontu rekord w zbiorach, które uznaje się za takie, które wpadły w ręce cyberprzestępców – z pewnością zostaniemy o tym powiadomieni.

źródło : https://antyweb.pl/avast-secure-browser-aspen/

%d bloggers like this: