Orange i Cyfrowy Polsat będą mieć pod górkę – nc+ zgarnia drugą z największych wytwórni

Orange i Cyfrowy Polsat będą mieć pod górkę – nc+ zgarnia drugą z największych wytwórniW ofercie Orange TV znajdziemy co prawda dekoder 4K, ale od dłuższego czasu platforma nie rozwija swojego asortymentu – kanał Eleven Sport w 4K to nadal najbardziej atrakcyjny jego punkt. Natomiast Cyfrowy Polsat nie zdecydował się jeszcze na inwestycję w wyższą rozdzielczość i stawia na rozwiązanie pod nazwą „Super HD” mające zapewnić lepszą jakość obrazu w trakcie transmisji spotkań Ligi Mistrzów w porównaniu z klasycznymi kanałami w HD. nc+ jako pierwsze postawiło na 4K, produkuje i emituje własne seriale, posiada prawa do piłkarskiej Premier League, gdzie wybrane mecze można oglądać w 4K, ale do tej pory największą bolączką oferty była kategoria filmowa i serialowa.
Zmieniło się to przed kilkoma dniami, gdy ogłoszony został kontrakt na wyłączność z 20th Century Fox. Na jego mocy hity studia będą trafiać na antenę Canal+, a co ważniejsze na Canal+ 4K Ultra HD. Już niedługo będzie można zobaczyć w 4K takie filmy jak „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, „Wojna o planetę małp” czy „Logan: Wolverine”.
Obok 20th Century Fox, do największych graczy na rynku wideo należy NBCUniversal i jako pierwsi informujemy o przedłużeniu umowy pomiędzy tym studio i platformą nc+.
Jako lider segmentu treści premium i 4K na polskim rynku telewizyjnym, rozwijamy długoterminowe partnerstwo z NBCUniversal, dzięki czemu najnowsze filmy i seriale tego studia trafią ekskluzywnie do widzów CANAL+ w Polsce. Cieszymy się równocześnie z tego, że nasi abonenci będą mogli nadal śledzić filmy, seriale i programy tematyczne na kanałach 13 Ulica, SCI-FI oraz E!, które znakomicie uzupełniają szeroką ofertę programową nc+. – Manuel Rougeron, Prezes Zarządu platformy nc+

Oznacza to, że poza wymienionymi w poprzednim tekście tytułami, w ramówce Canal+ 4K Ultra HD pojawią się takie produkcje jak:
Szybcy i Wściekli 8
Barry Seal: Król przemytu
Mumia
Czas mroku
Uciekaj!
Pierwszy śnieg
Na pokuszenie
Nowe oblicze Greya
Pitch Perfect 3
Śmierć nadejdzie dziś
Gru, Dru i Minionki
Do tego należy doliczyć 2. sezony serialu „Grzesznica”, lecz nie jest jasne, czy będzie on oferowany w rozdzieldzości 4K.

Czy można sobie życzyć czegoś więcej? Naturalnie – nadal żałuję, że nastąpiła zmiana właściciela praw do Ligi Mistrzów, właśnie ze względu na transmisje w 4K, dlatego liczę, że poza angielską Premier League (tak wygląda transmisja meczu w 4K), nc+ wykorzysta swoje możliwości do prowadzenia transmisji z aren Speedway Grand Prix i/lub żużlowej Ekstraligi, a także Ekstraklasy. Wiemy, że spółka zakupiła już odpowiedni wóz transmisyjny i chyba nic nie stanie na przeszkodzie, by hit kolejki od przyszłego roku kalendarzowego mógł być dostępny w 4K.
The post Orange i Cyfrowy Polsat będą mieć pod górkę – nc+ zgarnia drugą z największych wytwórni appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/nc-z-filmami-i-serialami-4k-od-nbcuniversal/

%d bloggers like this: