Orange, Wykop, Google – aż 26 polskich firm, organizacji i instytucji będzie walczyć z patostreamingiem

Orange, Wykop, Google – aż 26 polskich firm, organizacji i instytucji będzie walczyć z patostreamingiemNie, nie zatroszczę im, po prostu tego nie rozumiem, to są wpłaty rzędu często kilku tysięcy złotych. Nie wiem, jakbym się musiał wysilić, ni w ząb nie potrafię tego zrozumieć. Na szczęście wiele instytucji w Polsce dostrzega ten problem i zawiązało pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich deklarację walki z tym zjawiskiem w polskiej sieci.
Patologiczne treści w internecie, w tym patostreaming, są jednym z tych zjawisk internetowych, wobec których nie możemy pozostać obojętni. Wulgarne, poniżające, pełne przemocy fizycznej i słownej treści, nierzadko nagrywane pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, z lekceważeniem prawa i zasad współżycia społecznego – niosą demoralizujący przekaz. Tym bardziej, że szczególnie często dociera on do młodych ludzi.
Co zawiera ta deklaracja? Oprócz działań informacyjnych i edukacyjnych, sygnatariuszom deklaracji będzie mocno leżało na sercu przede wszystkim wypracowanie mechanizmów, które zwiększą skuteczność zgłoszeń występowania przypadków patotreści w polskiej sieci oraz lobbingu zmian w prawie, które ograniczą możliwość zarabiania na nich, jak i płatności internautom za tego typu treści.

Jako organizacje i osoby zajmujące się zjawiskiem patologii w internecie, wyrażamy pełne poparcie dla powyższych postulatów. Deklarujemy wolę działania na rzecz ich realizacji. Pragniemy również współpracować w tym zakresie zarówno między sobą (sygnatariuszami tego porozumienia), jak i z innymi podmiotami. Naszym celem jest takie kształtowanie przestrzeni publicznej, aby szanowana była w niej ludzka godność oraz bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.
Kto jest sygnatariuszami tej deklaracji? Między innymi Google Polska, Orange Polska, serwis Wykop, ale też i Ministerstwo Cyfryzacji, NASK czy Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Pełna lista znajduje się na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich.
The post Orange, Wykop, Google – aż 26 polskich firm, organizacji i instytucji będzie walczyć z patostreamingiem appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/walka-z-patostreamingiem/

%d bloggers like this: