Ostatni samuraj. Mniejszego smartfona już nigdy więcej nie znajdziecie

Ostatni samuraj. Mniejszego smartfona już nigdy więcej nie znajdziecieLegendarna firma wraca z zaskakującą nowością
Palm święciło triumfy, kiedy to wraz z BlackBerry odnosili sukcesy i tworzyli naprawdę znakomite PDA. Kiedy natomiast Apple pokazało światu iOS, a Google zaprezentowało Androida, dalej się nie poddawali i w przeciwieństwie do reszty rozsądnie walczyli. Ich webOS da się nawet uznać za wyprzedzający swoje czasy. Niestety, często przysparza to więcej problemów niż korzyści, a wkrótce potem sam Palm trafił w ręce HP. Do tego wprowadzono nawet tablet z autorskim systemem, jednak finansowo całość stała się dosłownie klapą.

Czy jednak teraz mamy do czynienia z prawdziwym powrotem Palm? Trochę tak, trochę nie. Otóż prawa do marki nabył startup z Kalifornii, który nawiązał współpracę z chińskim koncernem TCL, odpowiedzialnym teraz za Alcatele czy najnowsze BlackBerry, a owoc ich współpracy możemy właśnie podziwiać.
Palm – małe jest piękne
Już pierwsze informacje o tym urządzeniu wzbudziły spore zainteresowanie. Przede wszystkim z racji na bardzo kompaktowe wymiary – Palm dysponuje mianowicie ekranem o przekątnej zaledwie 3,3 cala. Teraz może się wydawać śmiesznie mało, ale właśnie tak „duży” wyświetlacz miał pierwszy Samsung Wave, a iPhone aż do 4s mógł pochwalić się 4 calami. Warto też wspomnieć o wysokim zagęszczeniu pikseli na cal równym 445 punktów (rozdzielczość HD, format 16:9).

źródło : https://antyweb.pl/palm-premiera-specyfikacja-cena/

%d bloggers like this: