Oto najlepsza alternatywa dla darmowego Slacka. Tak, to Microsoft Teams

Oto najlepsza alternatywa dla darmowego Slacka. Tak, to Microsoft TeamsTen krok ma zarówno funkcje wizerunkowe jak i.. sprzedażowe. Ze Slacka korzystają nie tylko duże firmy, ale i małe organizacje, NGOS-y, które liczą sobie kilka osób. Najważniejszą wadą tego narzędzia jest fakt, iż wiadomości po pewnym czasie są usuwane – w płatnej wersji możliwe jest ich zachowanie. Wynika to z ograniczonych możliwości infrastruktury należącej do Slacka – przechowywanie danych wygenerowanych przez klientów jest drogie: niepłacący klienci co jakiś czas muszą ustępować miejsca organizacjom, które na Slacka wykładają pieniądze.
Microsoft Teams od teraz w bezpłatnej wersji. I nie usunie żadnych wiadomości
Wyobraźcie sobie: do 300 użytkowników w jednej organizacji. 10 GB przestrzeni na dane, pełna integracja z elementami Office’a w chmurze, dowolna liczba integracji wykorzystywanych jednocześnie. Slack nie pozwala na korzystanie z nieograniczonej ilości zintegrowanych aplikacji, a także usuwa wiadomości – wszystko to w darmowej wersji. Pewne obostrzenia są potrzebne, bo przecież ktoś za Slacka musi kiedyś zapłacić.
Dla Slacka do pewnego momentu nie było alternatywy. Coś w tym temacie próbuje Facebook, ale trudno tutaj mówić o spektakularnym sukcesie. Google ma swoje rozwiązanie, istnieją nawet różnorakie klony Slacka, które w mniemaniu maniaków produktywności mogą okazać się często lepsze od swojego protoplasty. Jednak to Slack jest w tym momencie najbardziej „trendy” i to o nim myśli się najczęściej, jeżeli zamierzamy otworzyć projekt mocno bazujący na komunikację zdalną wewnątrz projektu.

źródło : https://antyweb.pl/microsoft-teams-slack/

%d bloggers like this: