Pełny Photoshop zmierza na iPada – Adobe pokazuje testową wersję aplikacji

Pełny Photoshop zmierza na iPada – Adobe pokazuje testową wersję aplikacjiChoć i to stwierdzenie jest odrobinę na wyrost, ponieważ owszem – najważniejsza funkcja, czyli obsługa plików PSD będzie od samego początku dostępna dla użytkowników, o tyle przed Adobe wciąż wiele pracy, by dostarczyć klientom kompletny produkt. Ujawniona na łamach The Verge wczesna wersja aplikacji Adobe Photoshop CC dla iPada wygląda świetnie – podobnie jak inne programy – dla iOS-a, Android i Windowsa – interfejs Photoshopa może się po prostu podobać. Co ważniejsze, jest spójny z tym, z czym mamy do czynienia na ekranie komputera: po lewej stronie znajduje się pasek ze skrótami do najważniejszych narzędzi, natomiast po prawej stroni rządzi zarządzenie warstwami. Tych może być nieskończona liczba, ale nie wszystkie funkcje (jak przycinanie i dodawanie tekstu) są jeszcze aktywne.
Z pewnością pojawią się w wersji aplikacji, która trafi na urządzenia użytkowników przez App Store, ale są też takie, o których mówi się teraz, a ich wdrożenie do Photoshopa dla iOS-a nie ma żadnego konkretnego terminu. Należy do nich między innymi opcja osi czasu, ale na całe szczęście od razu wspierana jest w pełni aplikacja Pliki pozwalająca uzyskać dostęp do plików nie tylko lokalnych oraz w chmurze iCloud, ale także w innych zintegrowanych z nią usługach jak Dysk Google, Dropbox czy OneDrive.

Jakie są pierwsze wrażenia tych, którzy spędzają godziny w prawdziwym Photoshopie? Podoba im się możliwość bezpośredniej ingerencji w obraz za pomocą rysika oraz obsługa palcami, a także mobilność urządzenia – można je zabrać w wygodniejsze miejsce niż biurko. Z drugiej strony, obcowanie z Photoshopem dla iPada wymaga zmiany nawyków, rezygnacji z opanowanych i wytrenowanych skrótów klawiaturowych. Nie ma jednak problemów z podjęciem pracy w tym samym punkcie, gdzie skończyliśmy – zmiany synchronizują się na przez chmurę CC, a nowością ma być nowy format plików Cloud PSD, który zaprezentuje Adobe.
Cena? Photoshop dla iPada będzie częścią pakietu CC. W grę wchodzi też wprowadzenie jednorazowej opłaty za aplikację albo oddzielnej oferty subskrypcji. Premiera dopiero w 2019.
Grafika: The Verge
 
The post Pełny Photoshop zmierza na iPada – Adobe pokazuje testową wersję aplikacji appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/adobe-photoshop-dla-ipada-pliki-psd/

%d bloggers like this: