PKO Bank Polski wprowadza autoryzację kodem SMS transakcji dokonywanych w oddziale banku

PKO Bank Polski wprowadza autoryzację kodem SMS transakcji dokonywanych w oddziale bankuDzięki autoryzacji kodem SMS klienci banku unikną czasem kilku minut przy okienku, zdarzało mi się wpłacać gotówkę w oddziale i kończyło się to niekiedy zawieszeniem drukarki, brakiem papieru w drukarce i innymi zdarzeniami losowymi. W tym rozwiązaniu bank pozbywa się takich problemów, dba o drzewa i czas swoich klientów.
Adam Marciniak, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego:
Wdrożyliśmy system, który obsługuje potwierdzenia milionów transakcji bez użycia kartki i długopisu. To kolejny krok w realizacji strategii banku w kierunku digitalizacji procesów, bezpieczeństwa operacji. Po trwającym od czerwca pilotażu wiemy już, że klienci bardzo chętnie korzystają z tej formy autoryzacji. W najlepszych oddziałach 50 proc. dyspozycji autoryzowanych jest przez SMS.
Jakie transakcje autoryzujemy w ten sposób? W przypadku zleceń płatniczych:
wpłata gotówkowa
wypłata gotówkowa
polecenie przelewu
zlecenie stałe
Lokat:
wypłata częściowa i całkowita
dopłata
Pożyczki gotówkowej:
zmiana rachunku do spłaty
zmiana daty płatności raty
wcześniejsza częściowa/całkowita spłata
Niestety, usługa na razie udostępniona będzie tylko we wszystkich oddziałach PKO Banku Polskiego w Warszawie i jej okolicach oraz wybranych oddziałach w Krakowie, Poznaniu, Toruniu.

Wprowadzamy autoryzację kodem SMS w oddziałach. Dzięki temu transakcje potwierdzicie bez potrzeby składania podpisu: https://t.co/d413vLoejk pic.twitter.com/qiOb1Oumug
— PKO Bank Polski (@PKOBP) 16 października 2018

Jednak jak zapewniają przedstawiciele banku na Twitterze, pracują już nad tym, by udostępnić ją na terenie całego kraju. No i oczywiście czekamy, aż pozostałe banki na to w ogóle wpadną.
Źródło: inf. prasowa.
The post PKO Bank Polski wprowadza autoryzację kodem SMS transakcji dokonywanych w oddziale banku appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/autoryzacja-kodem-sms-transakcji-w-oddziale-banku/

%d bloggers like this: