“Polacy lepiej wyedukowani niż lekarze. Czytają ulotki”

– Polacy zbyt często są lepiej wyedukowani niż lekarze, którzy szczepią ich dzieci – mówił w czasie marszu STOP NOP w Warszawie poseł Kukiz’15 Paweł Skutecki. Teraz ukarania posła za jego zachowanie chce lekarz Paweł Kukiz-Szczuciński – informuje polsatnews.pl.

Marsz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP odbył się 2 czerwca. Uczestnicy protestowali przeciwko obowiązkowym szczepieniom.

Poseł w wystąpieniu na marszu przekonywał, że Polacy “zaczęli czytać ulotki, nie tylko po polsku, zaczęli pytać, zaczęli drążyć, zaczęli szukać informacji” i w efekcie “są często lepiej wyedukowani niż lekarze, którzy szczepią ich dzieci”.

Słowa te oburzyły lekarza-pediatrę, doradcę lidera Kukiz’15, Pawła Kukiza-Szczucińskiego. Wystąpił on z wnioskiem do Komisji Etyki Polskiej o ukaranie posła Skuteckiego, w związku z “naruszeniem dbałości o dobre imię Sejmu” i “odpowiedzialności”.

“W ostatnich lata obserwujemy narastającą aktywność tzw. ruchów antyszczepionkowych. Organizacje te, pod pretekstem troski o dobro dzieci – straszą rzekomo zgubnymi działaniami niepożądanymi szczepień i nawołują do rezygnacji z obowiązku szczepień” – napisał we wniosku o ukaranie posła naganą lekarz, prywatnie mąż kuzynki Pawła Kukiza.

Kukiz-Szczuciński zarzucił antyszczepionkowcom podawanie nieprawdziwych danych oraz doprowadzanie do sytuacji, w której dochodzi do “systematycznego wzrostu niezaszczepionych osób”, czego efektem jest powrót chorób, z którymi – dzięki szczepionkom – udało się już niemal całkowicie uporać.

“Nie odbierając prawa pacjentom do interesowania się zasadami farmakoterapii – nie jest możliwym by osoba nie będąca specjalistą – na podstawie lektury ulotki leku, lub często posługując się internetem – mogła podejmować kluczowe decyzje terapeutyczne” – pisze Kukiz-Szczuciński.

Wnioskujący o ukaranie posła pediatra przypomniał też, że Skutecki z wykształcenia jest polonistą i nigdy nie pracował w służbie zdrowia.

“Kłamliwa negacja dorobku medycyny prowadzi do zagrożenia życia osób trzecich, w tym niemowląt. Ponadto koszty finansowe leczenia chorób zakaźnych, których można uniknąć dzięki stosowaniu profilaktyki szczepień – obciąża wszystkich podatników” – podsumował lekarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: