Polacy to chyba najmniej empatyczny naród, jeśli chodzi o awarie telekomów czy banków

Polacy to chyba najmniej empatyczny naród, jeśli chodzi o awarie telekomów czy bankówPierwszy raz zacząłem się nad tym zastanawiać, kiedy T-Mobile ogłosiło, że w wyniku pożaru na Annopolu w Warszawie, borykają się z awarią niektórych systemów, przez co klienci nie mogą wysyłać SMS-ów…
Spotkało się to po części ze zrozumieniem klientom, ale nie brakowało komentarzy, które delikatnie rzecz ujmując nie grzeszyły empatią, jak ten:
A co ma pożar do systemu? Co siedziba spłonęła że cały kraj ma problemy w waszej sieci? I to już od dłuższego czasu. Czy to tylko pretekst aby przykryć Wasz bubel?
Albo ten:
Rozumiem, że za brak możliwości wysyłania smsów oraz brak możliwości korzystania z Waszych usług dostaniemy niższe rachunki?
Dziś z kolei wróciłem z zakupów, za które zapłaciłem kartą i w domu, dopiero po kilku godzinach, dowiedziałem się o awarii kart płatniczych w Santander Bank Polska, która miała miejsce w czasie moich zakupów i to w szczytowym momencie tej awarii.
Poranne godzinny to wyjątkowa sytuacja, że robię zakupy, ale zbiegło się to akurat z powiadomieniem o paczce czekającej w Paczkomacie, więc przy okazji zrobiłem zakupy w pobliskim markecie.
Przede mną w kolejce stała pani, która płaciła zbliżeniowo kartą, ale na kwotę ponad 90,00 zł, więc po zbliżeniu wpisała PIN i schowała portfel do torby. Po chwili kasjerka poinformowała, że jest odmowa, klientka bez spiny, wyjęła ponownie portfel, kartę, zbliżyła, wpisała PIN, przeszło.
Przyszła kolej na mnie, ja płaciłem Apple Pay, więc komunikat który przyszedł, że odmowa przyjęcia płatności spowodowana złym PIN-em, musi być jakimś błędem i z pewnością nie moim. Po dwukrotnym zbliżeniu i odmowie, wyjąłem dokumenty, gdzie miałem tez kartę (odruchowo dziś wziąłem, szósty zmysł), włożyłem do terminala, ręcznie wpisałem PIN i przeszło (aż się zdziwiłem, że jeszcze pamiętam PIN).

źródło : https://antyweb.pl/polacy-to-chyba-najmniej-empatyczny-narod-jesli-chodzi-o-awarie-telekomow-czy-bankow/

%d bloggers like this: