Policja spodziewała się włamywacza. Okazało się, że to… odkurzacz

Policja spodziewała się włamywacza. Okazało się, że to… odkurzaczJeden z mieszkańców Oregonu zadzwonił pod numer alarmowy 911 po to, aby zgłosić dziwne dźwięki dobiegające z łazienki. W przestrzeni między drzwiami, a podłogą zauważył cienie, które mogły wskazywać na obecność złodzieja w domu. Co więcej, incydent generował mnóstwo hałasu – tak, jakby ktoś poruszał się po tym pomieszczeniu. Łazienka ze względów bezpieczeństwa była zamknięta od zewnątrz.
Policjanci przyjęli to zgłoszenie i już po chwili skierowali do tego domu funkcjonariuszy, którzy potwierdzili, iż coś dziwnego dzieje się w łazience. Kilkukrotnie poprosili „włamywacza” o opuszczenie pomieszczenia z podniesionymi rękami. Gdy nie uzyskali żadnej odpowiedzi, a hałasy nasiliły się – z przygotowaną do wystrzału bronią wkroczyli do pomieszczenia i… zidentyfikowali odkurzacz iRobot Roomba.
Okazało się, że iRobot Roomba został „uwięziony” w łazience i zgodnie z harmonogramem rozpoczął czyszczenie. Nie był jednak w stanie wyjść z łazienki i stąd powtarzające się hałasy. Te najpewniej ustałyby w momencie wyczerpania się zapasu energii w akumulatorze, jednak zgłaszający kompletnie o tym nie pomyślał i postanowił powiadomić o incydencie policjantów. Funkcjonariusze nie mieli z tym żadnego problemu i po zidentyfikowaniu odkurzacza sporządzili protokół oraz wrócili do własnych zajęć.

źródło : https://antyweb.pl/odkurzacz-roomba-policja/

%d bloggers like this: