Project Treble zawiódł. Android Pie dalej nie jest nawet na 0,1% smartfonów

Project Treble zawiódł. Android Pie dalej nie jest nawet na 0,1% smartfonówProject Treble miał być lekarstwem na najpoważniejszy problem
Nie zapomnę pierwszych zapowiedzi oraz już oficjalnej prezentacji Project Treble. Ułatwiony proces aktualizacji smartfonów zdawał się być dokładnie tym, czego oczekiwali zarówno producenci, jak i klienci, jednocześnie pokazując, że Google jest świadome problemu wolnych update’ów. Co więcej, obowiązkowo każdy model z preinstalowanym Androidem 8.0 Oreo i nowszym musi wspierać to rozwiązanie.
Z tego względu momentem kluczowym do zbadania efektywności tej technologii wydawał się być moment wprowadzenia Androida 9.0 Pie. W końcu to pierwsza wersja, do której aktualizacja powinna przebiec stosunkowo płynnie i bez niepotrzebnych opóźnień. Na tym polu Apple zdecydowanie deklasuje konkurencję, wyłączając z tego Google i ich Pixele. Najlepszymi dowodami na sukces lub porażkę Project Treble są wiadomości o przygotowywaniu aktualizacji oraz statystyki popularności poszczególnych wersji, a te zdecydowanie nie tworzą sielankowego krajobrazu.

źródło : https://antyweb.pl/project-treble-porazka-android-statystyki/

%d bloggers like this: