„Prosimy, Internet Explorer to już przeżytek” – tako rzecze Microsoft

„Prosimy, Internet Explorer to już przeżytek” – tako rzecze MicrosoftProblem z przeglądarką Internet Explorer jest taki, że jest ona gwarantem kompatybilności niektórych rozwiązań, np. w firmach. Te lata temu budowały własne rozwiązania z myślą właśnie o IE, który nie jest złą przeglądarką – zwyczajnie porzucono go w bardzo, bardzo złym momencie. Microsoft Edge nie jest w stanie jej zapewnić, toteż biznesy bardzo często decydują się na korzystanie z trącającego już myszką, aczkolwiek funkcjonującego odpowiednio rozwiązania.

Microsoft w swojej notce blogowej, a raczej Chris Jackson – ekspert ds. cyberbezpieczeństwa w tej firmie opisuje IE jako rozwiązanie, które powoduje w kręgu biznesowym mnóstwo „debetu technicznego” (w dokładnym tłumaczeniu – można uznać to za „działanie, które w długofalowym ujęciu przyniesie mnóstwo strat). Wszystko przez to, że Internet Explorer jest gorzej wspierany pod kątem jego bezpieczeństwa, a najważniejszy w tym momencie jest Edge.
Rozwiązanie? Przejdź na nowszą przeglądarkę
Gdyby to było takie proste, Microsoft nie musiałby o to nikogo prosić. Prawda jest taka, że krąg biznesowy będzie szukał oszczędności tam, gdzie się da. A jeżeli w tej materii jest to możliwe – będą i tacy, którzy zdecydują się na znalezienie ich w kontekście przeglądarki. Po co tworzyć nowsze, kompatybilne z Edge rozwiązanie i za to zapłacić, skoro dotychczasowe z IE w dalszym ciągu działa? To rodzi oczywiście mnóstwo problemów – Microsoft jest niejako zmuszony do wspierania produktu, który de facto porzucił. Ale pytanie – jak długo ten stan rzeczy się utrzyma.
The post „Prosimy, Internet Explorer to już przeżytek” – tako rzecze Microsoft appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/internet-explorer-microsoft-edge/

%d bloggers like this: