Są laptopy i jest ThinkPad. Seria X1 to komputery dla najbardziej wymagających

Są laptopy i jest ThinkPad. Seria X1 to komputery dla najbardziej wymagającychMówienie o erze „post PC” nie ma absolutnie żadnego związku z realiami biznesowymi. Tutaj solidny komputer jest w dalszym ciągu na wagę złota. A nawet więcej! Laptopy w takich zastosowaniach muszą być gotowe przetrwać naprawdę wiele – począwszy od przewożenia w luku bagażowym samolotu, przez liczne upadki i nagłe zmiany temperatury, a na przeciążeniach i zmianach ciśnienia skończywszy.
Mało tego, wykorzystując komputer do pracy, ostatnią rzeczą, jakiej od niego oczekujemy, jest zawodność. Wolne działanie nie wchodzi w grę – w końcu chodzi tutaj o naszą wydajność jako pracownika lub przedsiębiorcy. Natomiast każda awaria, zawieszenie się czy inne przypadłości to ryzyko utraty danych, a, co za tym idzie, często również pieniędzy i cennego czasu. Wybierając zatem komputer do pracy, nie warto iść na kompromisy. I właśnie z takiego założenia najwyraźniej wyszli inżynierowie Lenovo wprowadzając na rynek modele X1.
Wydawać by się mogło, że laptop biznesowy nie może być ładny. W końcu tego typu konstrukcje stawiają przede wszystkim na użyteczność i funkcjonalność. Dziesiątki złącz i portów, grube i wykonane z wytrzymałego tworzywa obudowy, ogromne baterie – dotąd to wszystko szło w parze z dużymi gabarytami i wagą. Aż do teraz. Przykład? Ależ proszę.

Wyjątkowa konstrukcja, brak kompromisów
ThinkPad X1 Yoga mierzy zaledwie 17 mm grubości i waży jedynie 1,4 kg. Urządzenie poddano rygorystycznym testom wytrzymałościowym, w wyniku czego spełnia ono aż 15 norm (22 procedury testowe) amerykańskiej armii. Potwierdzono to certyfikatem MIL-SPEC 810G. To mówi samo za siebie, jeśli chodzi o wytrzymałość tego sprzętu. A na tym nie koniec. Klawiatura jest odporna na zalanie, a zastosowanie unikalnego połączenia nowego stopu magnezu (super magnesium) i włókien węglowych w obudowie sprawia, że ryzyko uszkodzenia na wypadek upadku jest zminimalizowane.
X1 Yoga, podobnie jak każdy inny ThinkPad, musi przejść 200 testów (tzw. torture tests), w trakcie których sprawdzany jest m.in. upadek na każdą z krawędzi, wytrzymałość naprężenia na matrycę oraz odporność na zalanie. Niech Was zatem nie zwiedzie „uwspółcześniony” design i konstrukcja hybrydy z ekranem obracanym o 360 stopni – to w dalszym ciągu ThinkPad.

A skoro o 360 stopniach mowa, producent deklaruje, że sprzęt może pracować w 4 trybach. Moim zdaniem tych możliwości jest znacznie więcej (może nie 360, ale zdecydowanie więcej niż 4). Pozwala nam to używać X1 Yogi zarówno w pracy (prezentacje, szkicowanie, notatki na ekranie dotykowym), ale też po pracy (wygodne oglądanie treści multimedialnych). Niewątpliwym atutem tego modelu jest też wbudowany model LTE-A, co pozwala nam być online niezależnie od miejsca i dostępności WiFi.
ThinkPad X1 Yoga ma pracować nawet 15 godzin na jednym ładowaniu. Wystarczy jednak zaledwie godzina, aby naładować akumulator do poziomu 80 proc.
Złoty środek między mobilnością a wydajnością
ThinkPad X1 Carbon to kolejny model z serii X1, którego nie sposób pomylić z jakimkolwiek innym komputerem. Trudno w to uwierzyć, ale mamy do czynienia z biznesowym laptopem o wadze 1,13 kilograma i smukłości zaledwie 15,95 mm. W połączeniu z matrycą 14”, wsparciem dla HDR Dolby Vision i topowymi podzespołami daje to nam spełnienie marzeń praktycznie każdego użytkownika laptopa.

źródło : https://antyweb.pl/thinkpad-x1-yoga-carbon-extreme/

%d bloggers like this: