Samsung Galaxy S10 przyjazny Custom ROM-om. Niezawodna społeczność

Samsung Galaxy S10 przyjazny Custom ROM-om. Niezawodna społecznośćSamsung Galaxy S10 i Custom ROM
Moim zdaniem ta wiadomość jest zdecydowanie ważna i pokazuje, że społeczność użytkowników wciąż aktywnie dba o możliwość modyfikacji oprogramowania na tych najbardziej popularnych urządzeniach. Samsung jako producent nigdy szczególnie nie ułatwiał tutaj życia. Z drugiej jednak strony w ostatnim czasie nie wprowadzał kolejnych ograniczeń, co nie do końca udało się ich rywalom, którzy bardziej celują w brak opcji modyfikacji systemu.
Kilka dni temu na forum xda-developers pojawiło się dedykowane narzędzie do recovery, czyli TWRP. Umożliwia ono robienie backupów, oczyszczanie telefonu oraz, przede wszystkim, instalację innych Custom ROM-ów. Niewątpliwie daje ogrom możliwości i jest w miarę proste w obsłudze, choć w tym przypadku zawsze należy pamiętać o ostrożności przy jakichkolwiek zmianach w sprzęcie.
Czytaj również:Lineage OS pokazuje, że Custom ROM-y wciąż istnieją i mają się dobrze.

Po co jednak ktoś miałby instalować TWRP? Jak wspomniałem wyżej, umożliwia instalację innego oprogramowania i w ten sposób można zrezygnować z Androida 9 Pie z nakładką Samsung One UI na coś bardziej dopasowanego pod nasz gust i wymagania. Aktualnie rynek Custom ROM-ów dla Samsunga Galaxy S10 jest ubogi, ale wkrótce sytuacja powinna się zmienić. Myślę, że to kwestia najbliższych tygodni.
Jakie z kolei są zagrożenia? Instalacja TWRP spowoduje, że Knox będzie pokazywał flagę, wskazującą na ingerencję użytkownika w oprogramowanie, co może z kolei doprowadzić do nieuznania ewentualnych roszczeń z tytuły gwarancji. Warto dodać, że aplikacje, wykorzystujące Knoxa, mogą już nie działać poprawnie. Naturalnie po wgraniu nowego oprogramowania nie będzie działać też domyślny system aktualizacji systemowych.
Kompletną instrukcję oraz wszystkie uwagi i ostrzeżenia znajdziecie bezpośrednio na forum xda-developers, do którego linki poniżej:
Samsung Galaxy S10,
Samsung Galaxy S10 Plus.
Wsparcie dla TWRP mają zapewnione następujące nowości Samsunga: Galaxy A50, Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10 Plus. W przypadku wszystkich chodzi tylko i wyłącznie o warianty z układem Samsung Exynos.
Czytaj również:Android w końcu dojrzał na tyle, że nie potrzebujemy już roota.
Producent nie ogranicza
Mnie osobiście cieszy, że Samsung nie robi użytkownikom większych problemów, jeżeli ci są zainteresowani modyfikacją oprogramowania. Owszem, sam Knox wykrywa taką ingerencję, ale mając na względzie, ile urządzeń trafiało na serwis na gwarancji z powodu nieumiejętnych zabaw użytkowników, trudno się dziwić, że producent woli się tu zabezpieczyć. Mimo wszystko instalowanie Custom ROM-ów jest na własną odpowiedzialność.

Mam nadzieję, że TWRP pojawi się dla ostatnio zaprezentowanych średniopółkowych smartfonów Samsung Galaxy A. Moim zdaniem takie rzeczy mogą przekonać część osób do wyboru właśnie tych modeli.
źródło: Android Pit
The post Samsung Galaxy S10 przyjazny Custom ROM-om. Niezawodna społeczność appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/samsung-galaxy-s10-custom-rom-wsparcie-twrp/

%d bloggers like this: