Samsung rywalizujący z Redmi? Koreańczycy wracają na właściwą ścieżkę

Samsung rywalizujący z Redmi? Koreańczycy wracają na właściwą ścieżkęKryzys nie na żarty
Nie da się ukryć, że rok 2018 nie był najlepszy dla Samsung. Owszem, koncern utrzymał się na pozycji lidera, jeżeli chodzi o liczbę sprzedanych telefonów, ale temu sukcesowi towarzyszyły liczne spadki, które nie nastrajają szczególnie pozytywnie na 2019. W końcu Samsung znalazł się pod ścianą.
Najważniejszą ofensywą mają być zupełnie nowe flagowce, tj. Samsungi Galaxy S10 oraz Galaxy Fold ze składanym ekranem. W tym wszystkim jednak nie mogło zabraknąć czegoś, czego brakowało w ich portfolio od lat, mianowicie przystępnie wycenionych budżetowców. W Indiach zaprezentowano już Galaxy M10 oraz M20, ale dla nas jest bardziej interesujący Samsung Galaxy M30, który ma trafić również do Europy i godnie zastąpi wcześniejszych przedstawicieli linii J5.

Szczerze mówiąc, byłem zaskoczony, że przez ostatnie lata tak duży producent miał problem, aby stworzyć sensowny low-end. Na szczęście kryzys na rynkach rozwijających się stanowił chyba najlepszy możliwy bodziec do zmian, dzięki któremu Samsung jeszcze ma szansę powalczyć z Redmi czy Honorem, szczególnie kiedy będzie dostępny w ofertach abonamentowych.
Samsung Galaxy M30 – zwykły, ale solidny
Samsung Galaxy M30 zostanie wyposażony w układ Exynos 7904. Składać się na niego będą dwa rdzenie ARM Cortex A73 1,8 GHz i sześć ARM Cortex A53 1,6 GHz oraz grafika ARM Mali G71 MP2, czyli połączenie całkiem sensowne w modelu z niższej półki, jednak nie da się tu pominąć porównań z bezpośrednimi rywalami. Samo SoC będzie słabsze od Kirina 710 produkcji Huawei czy też Snapdragona 660 z Redmi Note 7, a właśnie to urządzenia zapowiada się jako najważniejszy rywal. Mimo wszystko w codziennej pracy różnice między układami nie powinny być znacząco.
Nowy Samsung będzie mógł się pochwalić 4 lub 6 GB RAM i do 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowy za pomocą kart microSD. Sporym zaskoczeniem i wyróżnikiem będzie potrójny aparat fotograficzny. Z tyłu zobaczymy matrycę 13 Mpix ze standardowym obiektywem, 5 Mpix do wykrywania głębi obrazu oraz 5 Mpix z obiektywem szerokokątnym, co może być dla wielu poważnym argumentem, skłaniającym do zakupu. Jestem tylko ciekaw, czy oferowana jakość zdjęć będzie adekwatna do całkiem wysokich wymagań.
Z przodu naturalnie pojawi się kamerka 16 Mpix w niewielkim wcięciu w 6,4-calowym ekranie Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+. Należy tu też wspomnieć o dużej baterii 5000 mAh (sic!), skanerze linii papilarnych na pleckach, a cena ma wynosić około 750 – 800 złotych. Z jednej strony sporo jak na budżetowca, ale z drugiej wydaje się to być uczciwa cena zważywszy na przyzwoite podzespoły, w tym wyświetlacz AMOLED czy pojemna bateria.
Moim zdaniem w połączeniu z wciąż rozpoznawalną i cenioną marką, Samsung Galaxy M30 może stać się hitem i dać nadzieję Koreańczykom na stabilną przyszłość na rynku mobilnym.
źródło: Samsung Mobile India
The post Samsung rywalizujący z Redmi? Koreańczycy wracają na właściwą ścieżkę appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/samsung-galaxy-m30-specyfikacja-dane-techniczne/

%d bloggers like this: