Smartfony? Smartwatche? To dla chińskiego giganta za mało. Czas wyruszyć w miasto

Smartfony? Smartwatche? To dla chińskiego giganta za mało. Czas wyruszyć w miastoZobacz też: Huawei kradnie klientów Apple? Na to wygląda
Huawei to nie tylko smartfony i inteligentne zegarki. Chińska firma w swoim katalogu stara się trzymać produkty, z których skorzystają wszyscy. Niedawno pisaliśmy o nowym modelu smart-głośnika, który trafia na chiński rynek i swoim wyglądem bardzo przypomina urządzenie konkurencyjnej firmy — Apple HomePod. Wygląda jednak na to, że Huawei ma ambitniejsze plany i swoje technologie chce przenieść na jeszcze większy obszar. Już wkrótce nasze miasta będą inteligentniejsze — a to za sprawą nowej platformy Digital Platform for Smart Cities.
Zobacz też: Huawei AI Speaker – nowy inteligenty głośnik o znajomym wyglądzie
Na trwającym kongresie Smart City Expo World w Barcelonie Huawei przedstawił światu swoją platformę opierającą się na teleinformatyce, Sztucznej Inteligencji, Internecie Rzeczy (IoT), big data oraz rozwiązaniom w chmurze. Nowe rozwiązania budowane są w oparciu o opracowane przez firmę Smart City Solution, które z powodzeniem wykorzystują niektóre państwa i miasta, w tym także europejskie. 160 miast z ponad 40 krajów korzystają z tych rozwiązań od dłuższego czasu — przykładem jest Duisburg w Niemczech, czy Sardynia we Włoszech. Huawei współpracuje także z wieloma partnerami, którzy gwarantują wprowadzenie wprowadzenie rozwiązań przyszłości dla wielu miast.
Zobacz też: Huawei Mate 20 Pro to najlepszy flagowiec z Androidem – Test
Jednostką centralną inteligentnego miasta ma być tak zwane Intelligent Operations Centre (IOC), które pozwala włodarzom miasta na zbieranie informacji na temat miasta i tego co się w nim w danym momencie dzieje — od problemów komunikacyjnych, poprzez wypadki, czy zdarzenia losowe. Rozwiązania stworzone przez Huawei pozwolą na analizowanie przeszłości i tworzenie symulacji na następne lata, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemów stale rozwijających się metropolii.
Zobacz też: Nadajemy z Szanghaju, gdzie Huawei kreuje przyszłość AI, przemysłu i całych miast [fotorelacja]
Źródło: techradar
The post Smartfony? Smartwatche? To dla chińskiego giganta za mało. Czas wyruszyć w miasto appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/inteligentne-miasto-huawei/

%d bloggers like this: