Sony pozwoliło kolejnej grze na rozgrywkę między różnymi platformami

Sony pozwoliło kolejnej grze na rozgrywkę między różnymi platformamiOd lat mówi się, że Sony jest złe, bo nie pozwala na granie ze znajomymi, którzy mają Xbox’a, czy peceta. Świat chyba zapomniał, że kilka lat temu Microsoft również nie pozwalał na tego typu rozgrywką, jednak zmieniło się to w 2016 roku. We wpisie Microsoft zdecydował, że otworzy się na wspólną zabawę między użytkownikami różnych platform, Paweł informował, że pierwszą grą na konsoli Xbox One oferującą wspólną zabawę graczom konsolowych i komputerowym będzie Rocket League. Już wtedy mówiło się, że do partnerstwa jest zaproszone również Sony, jednak firma nie wyrażała zainteresowania.
Zobacz też: Granie między platformami jest możliwe, twórcy gier są na tak. Ostatni ruch należy do Sony, które wciąż milczy
Przez ostatnie lata tłumaczono się dobrem samych graczy — otwarcie na inne platformy niosło pewne ryzyka, a bezpieczeństwo zarówno najmłodszych oraz starszych graczy miało być dla firmy priorytetem. Mam nadzieję, że te priorytety się nie zmieniły. Zmieniło się za to podejście japońskiego koncernu. Pod koniec września ubiegłego roku, na oficjalnym blogu PlayStation mogliśmy przeczytać, że ruszyły testy beta usługi pozwalającej grać w Fornite z użytkownikami Nintendo Switch, Xbox One, komputerów, a nawet systemów mobilnych — iOS i Androida. To przełomowe wydarzenie otworzyło furtkę kolejnym grom, które mogłyby skorzystać z tego typu możliwości.

źródło : https://antyweb.pl/rocket-league-cross-play-ps4-xbox-switch-pc/

%d bloggers like this: