SpaceX zwalnia ludzi, ale Elon Musk nie widzi w tym żadnego problemu

SpaceX zwalnia ludzi, ale Elon Musk nie widzi w tym żadnego problemuSpaceX musi się odchudzić
Jak wynika z oświadczenia opublikowanego w prasie, którego tłumaczenie znajdziecie poniżej, SpaceX szuka oszczędności. Firma chce zmniejszyć zatrudnienie aby obniżyć koszty, które i tak są bardzo wysokie przy realizacji tak ambitnych planów. Mogłoby się wydawać, że tak wiele projektów prowadzonych w jednym czasie będzie wymagało powiększania załogi. Wygląda jednak na to, że w ostatnich latach SpaceX mogło urosnąć zbyt szybko w stosunku do potrzeb.
Aby kontynuować pracę dla naszych klientów i odnieść sukces w tworzeniu międzyplanetarnych statków kosmicznych i globalnej, kosmicznej sieci internetowej, SpaceX musi stać się szczuplejszą firmą. Każde z tych wyzwań, nawet realizowane samodzielnie, mogłoby doprowadzić do bankructwa całej organizacji. Oznacza to, że musimy rozstać się z utalentowanymi i ciężko pracującymi członkami naszego zespołu. Jesteśmy wdzięczni za wszystko, co osiągnęli i dotychczasowe zaangażowanie w misję SpaceX. Działanie to podejmowane jest wyłącznie ze względu na niezwykle trudne wyzwania i nie byłoby konieczne w innym przypadku.
Kontrastuje to nieco z wcześniejszymi doniesieniami, jakoby praca w firmie Elona Muska była bardzo wymagająca, nie tylko jeśli chodzi o wiedzę i umiejętności, ale również czas jaki trzeba na nią poświęcić. Nie da się zaprzeczyć faktom, że SpaceX zmienia świat, ale wizja jego twórcy i założyciela, jest nadzwyczaj ambitna. Część komentatorów zwraca uwagę na fakt, że firma jest w trakcie poszukiwania kolejnych inwestorów. Trwa właśnie duża runda finansowania, która ma przynieść 500 mln USD przy wycenie całej spółki na pułapie 30 mld USD.

źródło : https://antyweb.pl/spacex-zwalnia-10-procent-zalogi/

%d bloggers like this: