Szef CD Projekt Red potwierdza – będzie kolejny Wiedźmin. Nie jest to jednak Wiedźmin 4

Szef CD Projekt Red potwierdza – będzie kolejny Wiedźmin. Nie jest to jednak Wiedźmin 4Miało nie być nowego Wiedźmina, a jednak będzie
Gdyby zebrać w kupę wszystkie informacje dotyczące kolejnej gry z uniwersum Wiedźmina pewnie rozbolałaby mnie głowa i nie byłbym w stanie powiedzieć, co jest pewne, co jest plotką, a co jedynie domysłami. Jedni mówią, że nowy Wiedźmin na pewno będzie, inni że na pewno już w żadną grę z tego uniwersum nie zagramy. CDPR nie było jednak w swoich słowach tak kategoryczne i choć powiedzieli jasno, że trylogia została zamknięta, to nigdy tak naprawdę ani nie zaprzeczyli, ani nie potwierdzili że stworzą nowego Wiedźmina. Od lat nie ma więc końca domysłom i spekulacjom, a i sam producent zdaje się co jakiś czas dokładać drewna do tego ogniska oczekiwań.
„Pierwsze trzy „Wiedźminy” były z założenia trylogią, więc po prostu nie moglibyśmy nazwać ewentualnej kolejnej gry „Wiedźmin 4″. Nie oznacza to oczywiście, że porzucimy kreowany przez nas przez kilkanaście lat świat Wiedźmina, który kochają i wciąż domagają się gracze na całym świecie. „Wiedźmin” jest jedną z dwóch franczyz, na których ma się w przyszłości opierać działalność spółki. Dzisiaj nie mogę niestety nic więcej zdradzić.”
– mówi Adam Kiciński w rozmowie z Parkiet.com
Z jednej strony odpowiedź bardzo wyważona i dość enigmatyczna, z drugiej jasny sygnał, że możemy oczekiwać nowej gry z uniwersum Wiedźmina i podejrzewam, że trwają już nad nią wstępne prace. To oczywiście tylko moje domysły, firma jasno komunikuje, że skupia się aktualnie nad jednym tytułem i nie chce rozpraszać czymś innym zarówno siebie jak i graczy na niego czekających. Większość mocy przerobowej skierowana jest w stronę Cyberpunk 2077, nad którą pracuje największy jak do tej pory zespół składający się podobno z aż 350 osób.

źródło : https://antyweb.pl/wiedzmin-4/

%d bloggers like this: