Tak będą działać aktualizacje Windows 10. Chce się powiedzieć: wreszcie!

Tak będą działać aktualizacje Windows 10. Chce się powiedzieć: wreszcie!Microsoft zdecydował się zejść z tonu w zakresie dostarczania aktualizacji rozwojowych. Począwszy od majowego uaktualnienia, które zobaczymy już niebawem, użytkownicy będą w stanie odłożyć aktualizację na… znacznie później. Każdy posiadacz komputera z Windows 10 na pokładzie zdecyduje, czy chce instalować uaktualnienie – przynajmniej do momentu, w którym maszyna blisko momentu, w którym przestanie być wspierana na aktualnej wersji Windows 10.
Microsoft nie miał wyjścia w tym zakresie. Październikowa paczka poprawek okryła się złą sławą wraz z tym, jak została masowo zainstalowana na pierwszej turze maszyn i na wielu z nich spowodowała niemałe problemy. Doszło nawet do takiego kuriozum, że wiele uprawnionych do uaktualnienia komputerów do dziś nie ma zainstalowanego October 2018 Update i najpewniej dopiero w maju przejdą na wyższe wersje. Ów problem najmocniej objawia się w adopcji Windows 10 October Update, która jest koszmarna.
Awarie po aktualizacjach Windows 10 mogą być dzięki temu rzadsze
Użytkownicy, którzy będą w stanie odłożyć aktualizację rozwojową będą mogli uniknąć przykrych niespodzianek związanych z uaktualnieniami. Niejednokrotnie okazywało się, że instalowane drogą Windows Update paczki poprawek okazują się być wadliwe na niektórych komputerach. Wystarczy, że aktualizacja nie jest zgodna z jednym komponentem wykorzystywanym w laptopach, a grono użytkowników niezadowolonych z Windows 10 nagle robi się całkiem spore: sam Microsoft natomiast nie jest w stanie przetestować swojego oprogramowania na wszystkich możliwych konfiguracjach. Odpowiedzią na ten problem miał być program Windows Insider, który… niekoniecznie spełnia swoją funkcję tak jak należy.

źródło : https://antyweb.pl/windows-10-aktualizacje-maj/

%d bloggers like this: