Takiego laptopa Samsunga jeszcze nie widzieliście. I wcale nie chodzi o to, że jest do gier…

Takiego laptopa Samsunga jeszcze nie widzieliście. I wcale nie chodzi o to, że jest do gier…Laptopy gamingowe to dość specyficzny segment rynku. Lwia część z nich to ogromne bryły, które niewiele mają wspólnego ze współczesnymi, estetycznymi, komputerami — lekkimi i działającymi długo na baterii. Nadrabiają jednak w innych aspektach: producenci ładują w nie najmocniejsze podzespoły i starają się zadbać o to, by całe nasze centrum rozrywki było zawsze mobilne i… zawsze z nami. Przez lata regularnie obserwujemy zmagania projektantów, którzy nareszcie odchodzą od jarmarcznych, podświetlanych na wszystkie kolory tęczy obudów. Samsung również chce podążać tą ścieżką i na trwających właśnie targach CES zaprezentował swoją nową gamingową propozycję: Notebook Odyssey.
Notebook Odyssey: nowy gamingowy laptop od Samsunga
15-calowy komputer zaproponuje matrycę o rozdzielczości full HD z odświeżaniem 144Hz. Całą konstrukcja wykonana jest z aluminium i waży 2,3 kilograma. Urządzenie napędzane będzie procesorami Intela 8. generacji, a wspomagać je będzie GeForce RTX z serii 20 (według specyfikacji w tabelce — 2080, ale z opisu można wnioskować, że będzie ich więcej). Koreańczycy chwalą się też nowymi opcjami związanymi z ustawieniami, gdzie można będzie zdefiniować nasze preferencje w formie profilów dla różnego typu gier. Nie brakuje też miejsca na dyski — dzięki czemu bez problemu będzie można dostawić mu dodatkowy SSD, albo wyłączyć zamontowany tam HDD.

Samsung Notebook Odyssey
Wymiary
357.6 X 270.5 X 19.9mm
Waga
2,3 kg
Bateria
54Wh
Obudowa
Aluminium True Metal
Ekran
15.6” Full HD (144Hz), G-Sync
Procesor
Intel® Core i7
Karta graficzna
NVIDIA GeForce RTX 2080
Pamięć
16 GB RAM (Dual memory slot)
Dysk
256 GB NVMe SSD (2x SSD slot) / 1 TB HDD (1x HDD slot)
Karta
802.11ac 2×2
Głośniki
Stereo z Dolby Atmos
Wejścia
1x USB-C, 3x USB3.0, HDMI, RJ-45
Trzeba przyznać, że komputer wygląda… naprawdę nieźle. Z nowym monitorem Samsunga dla ludzi ceniących sobie przestrzeń mogą stworzyć niezłą kombinację. Na tę chwilę jednak nie poznaliśmy jeszcze najważniejszej informacji z nim związanej: ceny. Chociaż patrząc na tę zapowiedź spodziewam się, że tanio nie będzie.
Źródło: Samsung Newsroom
The post Takiego laptopa Samsunga jeszcze nie widzieliście. I wcale nie chodzi o to, że jest do gier… appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/samsung-notebook-odyssey-specyfikacja-techniczna/

%d bloggers like this: