Te gry chciałbym zobaczyć na premierze PlayStation 5. A jakie są wasze typy?

Te gry chciałbym zobaczyć na premierze PlayStation 5. A jakie są wasze typy?Nowa generacja konsol zbliża się wielkimi krokami. Nie ma co ukrywać, że wielu liczy na spory skok jakościowy — tym bardziej, że PlayStation 4 i Xbox One, nawet w mocniejszych wariantach, na tle komputerów wypadają… po prostu blado. Nie wierzę w to, że jakoś specjalnie je wyprzedzą pod względem technologii, a tym samym wyglądu gier. Zresztą — to jak wyglądają jest dla mnie sprawą drugorzędną, sam wolałbym jednak, aby wszystkie tytuły akcji działały płynnie w 60 klatkach na sekundę. W ostatnich dniach kwestia PlayStation 5 powróciła za sprawą przecieku, który miał nam zdradzić rzekomy wygląd konsoli (zobacz: Wyciekły zdjęcia prototypu PlayStation 5. Czy tak będzie wyglądać nowa konsola Sony?). Dla mnie jednak kwestia wyglądu jest znacznie mniej istotna niż to, w co będę mógł na niej zagrać. Tak wyglądałby mój wymarzony zestaw gier startowych — a Wy co chcielibyście zobaczyć na starcie?

Wszystko, co już wiemy o PlayStation 5
Moje wymarzone gry startowe dla PlayStation 5
Nowa gra od Naughty Dog — ekipa ND już wielokrotnie udowodniła, że znają konsole Sony lepiej, niż ktokolwiek inny. I choć początki generacji to dopiero zapoznawanie się z ich możliwościami, to liczę, że jeżeli oni zabraliby się za grę — nawet w początkowej fazie życia sprzętu byłoby czymś wyjątkowym. Prawdą jest, że nie ze wszystkimi ich grami mi po drodze — jednak jako pokaz mocy byłaby z pewnością czymś na piątkę z plusem. No i miło byłoby, gdyby była to nowa marka…
Arcade które przykuje mnie na długie godziny — gry zręcznościowe jak najczęściej tłumaczy się arcade, jeżeli są dobrze wykonane, to… właściwie nigdy się nie nudzą. Czasami proste mechaniki wystarczą, by wciągnąć na długie godziny — jak ma to miejsce w przypadku chociażby Tetris Effect. Mam nadzieję że jakiś solidny przedstawiciel gatunku trafi na PlayStation 5 już pierwszego dnia: aby przykuć nas do konsoli na dłużej. Walka na punkty, potyczki przez sieć i ze znajomymi na wspólnych posiedzeniach przed konsolą — to jest to! Niekoniecznie musi być to Tetris czy układanki, z otwartymi ramionami przyjąłbym nową część Wipeouta albo Twisted Metal, bijatykę (2D, poproszę 2D!) czy strzelaninę shoot ‚em up!
Rewolucyjną produkcję, która pokaże co oznacza nowa generacja — obecna generacja jest… nudna. Nie uświadczyliśmy tutaj żadnej znaczącej rewolucji, która pozwoliłaby grubą kreską oddzielić Xboxa 360 i PlayStation 3. Gry działają nieco sprawniej, wyglądają ładniej, ale to tyle. Brak tutaj przejścia w światy, których wcześniej nie znaliśmy — jak domowe 3D przy pierwszym PlayStation czy ogromne, zapełnione rozmaitościami, światy na PS3. Co to miałoby być? Nie wiem, może bardziej dopracowany VR, z którego nie będziemy chcieli wychodzić długimi godzinami? A może twórcy jakiegoś sandboxa pójdą o kilka kroków dalej, niż zrobili to magicy z Nintendo w ostatniej odsłonie The Legend of Zelda?
Prawdopodobnie już dnia pierwszego nie będą to trzy czy pięć gier, a kilkanaście. Bo poza tymi które pokażą pazur, będzie też cały zestaw indyków, a znając życie — portów też nie zabraknie. One jednak mogą być uzupełnieniem biblioteki dla tych, którzy spóźnili się na tę imprezę. Na danie główne poproszę coś specjalnego — tytuł który sprawi, że ustawię się w sklepowej kolejce tuż po otwarciu.
The post Te gry chciałbym zobaczyć na premierze PlayStation 5. A jakie są wasze typy? appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/playstation-5-gry-startowe-felieton/

%d bloggers like this: