Tesla wycofuje ze sprzedaży najtańsze wersje modelu S i X

Tesla wycofuje ze sprzedaży najtańsze wersje modelu S i XZobacz też: Tesla ze wzrostem produkcji w IV kwartale. Firma obniża ceny samochodów
Komunikacja Tesli z jej klientami i potencjalnymi, przyszłymi kierowcami siadającymi za kierownicą ich samochodów zawsze była specyficzna. Większość informacji, które pochodzić powinny z oficjalnych stron firmy lub informacji prasowych trafiają do nas za pośrednictwem Elona Muska, a raczej jego konta na Twitterze. Tym razem za jego pośrednictwem poinformował o zakończeniu sprzedaży najtańszych wariantów Tesli Model S i Model X.
Zobacz też: Niech żyje Elon Musk! Cała Europa z Superchargerami w przyszłym roku

Starting on Monday, Tesla will no longer be taking orders for the 75 kWh version of the Model S & X. If you’d like that version, please order by Sunday night at https://t.co/46TXqRJ3C1
— Elon Musk (@elonmusk) 9 stycznia 2019

Chodzi dokładnie o modele z silnikiem 75 kWh. Samochody te kosztują w chwili obecnej 76 tys. dolarów za model S i 82 tys. dolarów za model X. Można je wciąż zamawiać, jednak od przyszłego poniedziałku znikną z oferty firmy. Po tej dacie, za najtańszy Model S przyjdzie zapłacić 94 tys. dolarów, a za Model X 97 tys. Nie można oczywiście zapomnieć o Modelu 3, który w najtańszej konfiguracji wyceniony został na 44 tys. dolarów. Ta Tesla ma też oficjalnie trafić do sprzedaży w Europie i Chinach w przeciągu kilku następnych tygodni, a jej cena, w zależności od kraju, wynosi od 55 tys. euro.
Elon Musk przebywał niedawno w Chinach, gdzie spotkał się z premierem Li Keqiangiem. Dyrektor Generalny Tesli wbił symboliczną łopatę w ziemię na przedmieściach Szanghaju gdzie powstaje pierwsza fabryka firmy znajdująca się poza granicami Stanów Zjednoczonych. Musk na swoim przemówieniu poinformował, że pierwsze egzemplarze Tesli Model 3 i wciąż niezapowiedzianego modelu Y mają wyjechać z fabryki pod koniec 2019 roku. Docelowo pod Szanghajem ma powstawać 500 tys. Tesli rocznie.
The post Tesla wycofuje ze sprzedaży najtańsze wersje modelu S i X appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/tesla-wycofuje-tanie-wersje-modelu-s-i-x/

%d bloggers like this: