Tesla zarobiła w 3. kwartale ponad 300 mln USD, przychody sięgnęły 6,8 mld USD

Tesla zarobiła w 3. kwartale ponad 300 mln USD, przychody sięgnęły 6,8 mld USDTesla Model 3 napędza wyniki
Jak wynika z listu do akcjonariuszy, w 3. kwartale 2018 roku udało się sprzedać nieco ponad 56 000 samochodów Tesla Model 3 i 27 700 sztuk Modeli S i X. W sumie firma sprzedała ponad 80 000 samochodów (70 000 w samych Stanach Zjednoczonych), a jej przychody sięgnęły rekordowych 6.8 mld USD, o 2.8 mld USD więcej niż w poprzednim najlepszym kwartale  kiedy przychód osiągnął 4 mld USD. Co jednak najważniejsze, Tesla wreszcie zarabia na swojej bazowej działalności. W 3. kwartale udało się osiągnąć 311 mln USD zysku netto. To dopiero trzeci zyskowny kwartał w historii firmy.

Spółka może się też pochwalić pozytywnymi przepływami pieniężnymi, na jej kontach przybyło przez ostatnie 3 miesiące ponad 700 mln USD. Elon Musk może spać już spokojniej wiedząc, że w razie potrzeby Tesla ma do dyspozycji już blisko 3 mld USD gotówki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to 4. kwartał może być jeszcze lepszy. W tej chwili marża na Modelu 3 to około 20%, więc na każdym sprzedanym egzemplarzu firma zarabia całkiem konkretne pieniądze. To oznacza, że jesteśmy coraz bliżej premiery modelu dla mas, czyli wersji kosztującej 35 000 USD, którą Musk obiecał podczas premiery Modelu 3.
Model 3 zawita do Europy w przyszłym roku
Z listu do akcjonariuszy można wyczytać jeszcze jedną ciekawą informację. Tesla jest w stanie na tyle zwiększyć produkcję, aby zacząć oferować Model 3 również w Europie i Chinach. Samochód ma trafić do pierwszych nabywców już w przyszłym roku, a zamówienia będą przyjmowane jeszcze przed końcem tego roku. To bardzo pozytywna wiadomość, bo w kolejce po swoje samochody czeka jeszcze przynajmniej 300 000 osób, które złożyło zamówienia w Stanach Zjednoczonych. Wygląda na to, że klientów nie zabraknie.

źródło : https://antyweb.pl/tesla-zarobila-w-3-kwartale-ponad-300-mln-usd/

%d bloggers like this: