Tesla złapie wandala na gorącym uczynku, w tym samym czasie dbając o Twojego psa

Tesla złapie wandala na gorącym uczynku, w tym samym czasie dbając o Twojego psaTesla dodaje sentry mode
Pod koniec stycznia jeden z posiadaczy samochodu Tesli pożalił się na Twitterze, że ktoś uderzył w jego samochód i spowodował wgniotkę, która mogłaby zostać nagrana przez kamerę wbudowaną w jego aucie. Dosłownie kilka minut później Elon Musk odpisał, że wszystkie samochody wyposażone w rozszerzonego autopilota otrzymają w oprogramowaniu funkcję Sentry Mode. Funkcja będzie dostępna w samochodach z platformą AP2+, a będzie polegała na ciągłym monitorowaniu otoczenia samochodu. Gdy ktoś za bardzo zbliży się do samochodu lub w niego uderzy, system rozpocznie nagrywanie.

Tesla Sentry Mode coming soon for all cars with Enhanced Autopilot https://t.co/x2buQWiABX
— Elon Musk (@elonmusk) January 22, 2019

Taki materiał z kamer obejmujących obszar praktycznie dookoła całego auta może być później czasie bardzo przydatny przy szukaniu domniemanego sprawcy. Co ciekawe, może to też posłużyć do odstraszenia złodzieja, bo w ramach sentry mode ma być też uruchamiany alarm. Nie będzie to jednak zwyczajny „wyjec”, a muzyka, a dokładnie Toccata i fuga d-moll autorstwa Jana Sebastiana Bacha, którą pewnie każdy z was już nieraz słyszał.
Tryb psi zadba o czworonoga
W aktualizacji oprogramowania w tym tygodniu pojawi się też specjalny tryb psi. To funkcja, o którą poprosił jeden z użytkowników Tesli jeszcze w październiku, oczywiście na Twitterze. Elon Musk w swoim stylu odpowiedział krótkim „Tak”. I tym sposobem w menu pojawi się opcja, która po opuszczeniu samochodu uruchomi spokojną muzykę, pozostawi włączoną klimatyzację, a na ekranie głównym będzie wyświetlała specjalny komunikat – „Nic mi nie jest, mój właściciela zaraz wróci”. Ma to zapobiec sytuacji gdyby ktoś chciał „ratować” czworonoga przed przegrzaniem.

Yes
— Elon Musk (@elonmusk) October 20, 2018

Nie są to żadne rewolucyjne rozwiązania, ale nawet gdyby którykolwiek koncern samochodowy zaczął ją oferować, to w cenniku pojawiłaby się zaraz nowa pozycja ;-). Podejście Tesli to kolejny argument za tym, że firma ta będzie w stanie rywalizować i zmieniać ten bardzo trudny rynek.
The post Tesla złapie wandala na gorącym uczynku, w tym samym czasie dbając o Twojego psa appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/tesla-sentry-mode-dog-mode-w-nowym-oprogramowaniu/

%d bloggers like this: