To już koniec 4-letniej przyjaźni – mBank rozwiązuje umowę z Orange Finanse

To już koniec 4-letniej przyjaźni – mBank rozwiązuje umowę z Orange FinanseTo była 4-letnia bliska przyjaźń z jasno rozdzielonymi zadaniami. mBank odpowiedzialny był w niej za dostarczenie platformy do bankowości internetowej i mobilnej i całą wiedzę potrzebną do prowadzenia biznesu bankowego, no i oczywiście licencję bankową.

Orange z kolei dawał do projektu swoją markę, bazę klientów, sieć dystrybucji, gdzie sprzedawane były produkty bankowe oraz marketing. Dziś podpisano porozumienie, które kończy tę współpracę z końcem tego roku.
Co dalej? Orange chce budować własną markę bankową w oparciu o własne aktywa:
Usługi finansowe pozostają istotnym filarem usług uzupełniających dla oferty telekomunikacyjnej Orange Polska. Zarząd obecnie pracuje nad nowym modelem biznesowym w tym obszarze, który najlepiej będzie spełniał potrzeby klientów i przyczyni się do tworzenia wartość dla Orange Polska. Nowy model biznesowy będzie wspierany przez kompetencje i doświadczenie Grupy Orange.
Jak można było przeczytać na stronach Puls Biznesu jeszcze w maju, kiedy informacje związane z rozwiązaniem współpracy przeciekły do mediów, Orange Finanse przerodzić się ma z czasem w bank – Orange Bank:
Według naszych informacji, miałby on powstać w perspektywie kilkunastu-kilkudziesięciu miesięcy, jako Orange Bank, lub Bank Orange. Żeby uniknąć konieczności starania się o licencję bankową, co jest czasochłonne i kosztowne, rozważana jest koncepcja modelu white label, ale w zupełnie innym wydaniu niż partnerstwo z mBankiem.
Jak będzie w rzeczywistości, okaże się w przyszłości, a jeśli chodzi o obecnych klientów Orange Finanse od nowego roku, staną się automatycznie klientami mBanku:
Zakończenie współpracy pomiędzy firmami nie wpłynie w żaden sposób na możliwość korzystania z rachunku w Orange Finanse poprzez aplikację mobilną i bankowość internetową. Wszystkie dotychczasowe funkcje pozostają bez zmian. Docelowo rachunki, depozyty i kredyty aktywnych klientów zostaną przeniesione na główną platformę bankowości elektronicznej i mobilnej mBanku. Pozwoli to użytkownikom korzystać z szerokiej gamy produktów i usług dostępnych w ramach mBanku. O poszczególnych etapach zmian klienci zostaną poinformowani z wyprzedzeniem.
Źródło: Bankier.pl/Orange.
The post To już koniec 4-letniej przyjaźni – mBank rozwiązuje umowę z Orange Finanse appeared first on AntyWeb.

źródło : http://antyweb.pl/mbank-rozwiazuje-umowe-z-orange-finanse/

%d bloggers like this: