To najdziwniejszy pendrive jaki widziałem. Składa się na niego… prawdziwa ryba!

To najdziwniejszy pendrive jaki widziałem. Składa się na niego… prawdziwa ryba!W świecie technologii użytkownych, a dokładniej mówiąc ich designów, w ostatnich miesiącach panowała spora nuda. Z dużym zainteresowaniem zawsze przyglądam się wszystkim nietypowym podejściom do tematu. I choć przez ostatnie lata widziałem już przenośne pamięci w najrozmaitszych kombinacjach, kształtach, kolorach i wielkościach — to takiej z prawdziwą rybą jeszcze nigdy. Aż do dziś, kiedy trafiłem na niezwykły projekt japońskiego studenta chemii, którego głównym zainteresowaniem jest żywica. Zwrócił on uwagę na to, że zatopione w żywicy elementy będą zakonserwowane, wyglądają efektownie i… nic nie stoi na przeszkodzie, aby wpleść je pomiędzy znajdującą się tam elektronikę. Tak powstał pendrive z malutkim śledziem w środku, który wygląda… intrygująco i przerażająco jednocześnie.

Pendrive ze śledzikiem zatopionym w żywicy — tego jeszcze nie było!
To nie jest tak że autor tego wynalazku zamknął tam żywe stworzenia, tudzież poświęcił ich byt w imię designu. To rybki które nabył w lokalnym sklepie, po prostu, ze spożywczaka. Jak wspomniałem — żywica pozwala zachować ich dobry stan, dzięki czemu z tym nietypowym podejściem autorowi udało się stworzyć design, jakiego jeszcze wcześniej nie widzieliśmy. I mimo że nigdy w życiu nie chciałbym używać takiego pendrive’a, jako ciekawostka prezentuje się niezwykle ciekawie i myślę, że nie jestem jedynym, którego uwagę przyciągnie ten gadżet. Tym bardziej, że kiedy podłączymy go do komputera, przeźroczystą konstrukcję z zatopioną rybką podświetla czerwona dioda. Sami zobaczcie jak to wygląda w praktyce:

この”生体メモリ”も、かつての鉱石メモリと同様、データの出入力時に紅く点滅するギミックがついている。 pic.twitter.com/ZicBULp3OP
— ニケルxpは1/12,13HMJ両日【E-8】 (@ni28_xp) December 28, 2018

Gadżet ten można będzie nabyć na festiwalu HandMade In Japan, który startuje w Tokio już 12. stycznia. Wyceniony został na 7800 jenów (około 270 złotych), a wszyscy którzy zdecydują się tego niecodziennego twórcę śledzić na Twitterze mogą liczyć na 20% zniżkę.
Źródło
The post To najdziwniejszy pendrive jaki widziałem. Składa się na niego… prawdziwa ryba! appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/pendrive-z-ryba/

%d bloggers like this: