To nie koniec historii z JustDrive i PKN Orlen. Jest skarga na Orlen złożona w Komisji Europejskiej

To nie koniec historii z JustDrive i PKN Orlen. Jest skarga na Orlen złożona w Komisji EuropejskiejAplikacja JustDrive udostępniona została na początku lutego, ale dzień później zablokowana została przez Orlen, z uwagi na niedotrzymanie warunków umowy przez ITMAGINATION. Podobne rozwiązanie w miniony weekend wdrożył PKN Orlen pod nazwą Orlen Pay. To stało się okazją dla przedstawicieli ITMAGINATION do podzielenia się informacją, iż w lipcu tego roku złożyli w Komisji Europejskiej skargę na PKN Orlen za naruszenie przepisów antymonopolowych i złamanie zakazu nadużywania dominującej pozycji na rynku.

Tak późne poinformowanie mediów o sprawie tłumaczą faktem, iż liczyli jeszcze na osiągnięcie porozumienia i powrót do współpracy. Jednak udostępnienie przez PKN Orlen własnego rozwiązania stawiało sprawę jasno – ITMAGINATION pozostała już tylko droga sądowa.
Wcześniej jednak złożyli skargę do Komisji Europejskiej, jeśli zarzuty się potwierdzą i komisja przyzna rację ITMAGINATION, PKN Orlen będzie musiał się przygotować na wielomiliardową karę.
O co chodziło dokładnie z tym niedotrzymaniem warunków umowy przez ITMAGINATION? PKN Orlen tłumaczy, że umowa pozwalała na zaoferowanie rozwiązania JustDrive określonej grupie klientów, korzystających z określonej marki samochodów. ITMAGINATION z kolei udostępnił tę aplikację praktycznie każdemu posiadaczowi smartfonów. Przedstawiciele ITMAGINATION zaprzeczają takim zapisom w umowie, ale jednocześnie z uwagi na tajemnicę handlową nie udostępniają rzeczonej umowy do wglądu.
Jeśli skarga do Komisji Europejskiej nie przyniesie rezultatu, ITMAGINATION rozważa wejście ze sporem na drogę sądową.
Źródło: Business Insider Polska.
The post To nie koniec historii z JustDrive i PKN Orlen. Jest skarga na Orlen złożona w Komisji Europejskiej appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/justdrive-i-pkn-orlen-skarga-komisja-europejska/

%d bloggers like this: