To nie tylko przepiękny dokument. To wzruszająca wiadomość do nas wszystkich. „Nasza planeta” już na Netflix

To nie tylko przepiękny dokument. To wzruszająca wiadomość do nas wszystkich. „Nasza planeta” już na Netflix„Nasza planeta” to najnowszy dokument Netfliksa, za którym stoją twórcy takich dzieł jak „Planeta Ziemia” czy „Niebieska planeta” oraz wielu innych. Każdy z tytułów to klasa sama w sobie. Pod każdym względem serie te deklasowały konkurencję, dlatego nie jest żadną niespodzianką, że Netflix zatrudnił do pracy właśnie osoby odpowiedzialne za produkcje wymienionej powyżej. Na przestrzeni ośmiu odcinków mamy szansę odwiedzić tak zróżnicowane tereny i zakątki naszej planety, że podczas seansu niejednokrotnie zastanawiałem się, jakim cudem ja jeszcze nigdy wcześniej nawet nie słyszałem o tych gatunkach zwierząt, miejscach czy zjawiskach.

A wrażenie dokument robi pio ru nu ją ce. Oglądając kolejne odcinki miałem w głowie mętlik, bo roiło się w niej od pytań, najczęściej dotyczących kulisów produkcji. Wiemy, że pracowało nad nią ponad 600 członków ekipy filmowej, a zdjęcia odbywał się w 50 krajach wokół globu. Oczywiście na każdym z kontynentów. Przyglądając się niektórym ujęciom wciąż nie potrafiłem sobie wyobrazić, gdzie mogła znajdować się kamera, która uchwyciła tak niewiarygodne kadry.
„Nasza planeta” powstawała przez 4 lata, a efekt to osiem epizodów, z których każdy ma po około 50 minut. Wydaje mi się, że jest to nawet nie fair wobec tych, którzy pracowali nad dokumentem, bo z całą pewnością chcieliby nam pokazać jeszcze więcej. Prawa rynku są jednak nieubłagane i nawet tak nietypowa platforma jak Netflix – bez ramówki, cięć na reklamy i tak dalej – nie może sobie pozwolić na kompletną swobodę. Umieszczenie w serwisie kilkuset godzin materiału nie wchodzi w grę, ale pigułka wiedzy i emocji, jaką dostajemy w „Naszej planecie” ma niesamowite zagęszczenie.

źródło : https://antyweb.pl/nasza-planeta-dokument-netflix/

%d bloggers like this: