Ty też możesz szybciej czytać – jak się tego nauczyć? Techniki szybkiego czytania

Ty też możesz szybciej czytać – jak się tego nauczyć? Techniki szybkiego czytaniaPrzykładów na zastosowanie szybkiego czytania nie musimy daleko szukać. Już na naszym technologicznym poletku jest ich naprawdę pełno – przecież większość publikowanych w sieci treści jest zwykłym tekstem, a gdy weźmiemy pod uwagę media społecznościowe, to pomimo wzrostu popularności zdjęć oraz filmów wideo, to właśnie tekstu znajdziemy najwięcej.
Warto więc zadać pytanie o to, z jaką prędkością czytamy wszystkie te treści – przeciętna wartość wynosi bowiem zaledwie 150 słów na minutę. Gdy skończycie czytać to zdanie, będziecie mieć za sobą dokładnie 150 słów – ile wam to zajęło?
Jeśli poniżej minuty, to całkiem możliwe, że należycie do grona osób, które nieświadomie stosują pewne techniki, które pozwalają szybciej przyswajać tekst. Wiemy, że część czytelników jest w stanie czytać z prędkością 400 słów na minutę, jeśli wymaga tego sytuacja. Wzrokowcy będą tutaj odrobinę uprzywilejowaną grupą, ponieważ według badań przyswajanie informacji ze słuchu może odbywać się maksymalnie w tempie 250 słów na minutę – to oznacza, że w większości okoliczności, na przykład pod presją czasową, o wiele lepszym wyborem będzie czytanie, aniżeli słuchanie czytanego przez kogoś innego tekstu.
Jak czytać szybciej?

źródło : https://antyweb.pl/techniki-szybkiego-czytania/

%d bloggers like this: