Tylko dwie rzeczy podobają mi się w nowym Surface Laptop 2. Reszta? Zero ekscytacji

Tylko dwie rzeczy podobają mi się w nowym Surface Laptop 2. Reszta? Zero ekscytacjiZaczęło się dość enigmatycznie – bez danych. Szalejący na scenie Panos Panay stwierdził, że Surface Laptop 2:
jest dwukrotnie szybszy od MacBooka Air
posiada o 50% szybszą grafikę od MacBooka Air
wyposażono w ekran, który ma 3,8 raza więcej pikseli niż MacBook Air 13″
Czy to nie za dużo porównań do komputera, który nie doczekał się aktualizacji ze strony Apple od kilku lat? No cóż. Microsoft zapowiedział krok naprzód w rozwoju funkcji „Instant On”, dzięki której komputer będzie szybciej budzić się z trybu uśpienia i będzie gotowy od razu do pracy. Ekran zawiera ponad 3,4 miliona pikseli, a kontrast wynosi 1500:1 „To najcieńszy ekran LCD w historii laptopa z wyświetlaczem dotykowym”. Czas pracy na baterii? Według Microsoftu to aż 14,5 godziny, podczas gdy MacBook Air nie przekracza 12 godzin, a MacBook i MacBook Pro 13 oferują tylko 10 godzin. Co ponadto?
Surface Laptop 2 nie posiada portu USB-C, ale wyposażono go w procesory Intela 8. generacji. Kolejna nowość? Wykończenie obudowy w czarnym kolorze, który wygląda… obłędnie. Przypomniały mi się czarne MacBooki, które od zawsze mi się podobały – teraz jest tylko opcja Space Grey, a Surface Laptop w czerni wydaje się niezwykle kuszący. Czego nie zmieniono? Najwyraźniej nie tknięto klawiatury, ramek wokół ekranu (które zginęły podczas tegorocznych targów IFA), touchpada i zestawu złącz. A szkoda.
Sprawdź też: Surface Pro 6. Powiedzieć „rozczarowanie” to powiedzieć za mało
Jak oceniacie nową wersję Surface Laptopa?

Cena Surface Laptop 2 zaczyna się od 899 dolarów i będzie dostępny w sprzedaży od 16 października. Obniżka ceny i nowa, czarna wersja kolorystyczna, to jedyne zmiany, jakie mogą wzbudzać u kogokolwiek emocje.
 
The post Tylko dwie rzeczy podobają mi się w nowym Surface Laptop 2. Reszta? Zero ekscytacji appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/nowy-microsoft-surface-laptop-2-premiera/

%d bloggers like this: