W świecie gier dobre łącze jest dziś ważniejsze niż szybki komputer, świetna klawiatura czy myszka

W świecie gier dobre łącze jest dziś ważniejsze niż szybki komputer, świetna klawiatura czy myszkaKiedy odłożymy na bok sentyment i zatarte przez lata wspomnienia, okaże się, że o dzisiejszej „playerowej” codzienności kilkanaście lat temu mogliśmy tylko pomarzyć. Pamiętacie jak wyglądał proces zakupu gry? Wycieczka do sklepu, trzymanie kciuków, by pudełko było na tak zwanym stanie, powrót, instalacja i dopiero radość z nabytego produktu. Kiedy mieszkaliście w dużym mieście pełnym sklepów czy giełd komputerowych, wszystko przebiegało sprawnie. Ale nie każdy miał tyle szczęścia, trzeba się więc było wspierać przesyłkami pocztowymi, co wydłużało czas potrzebny na zaopatrzenie się w nową produkcję. Usiadłem dziś do komputera i kupienie gry zajęło mi kilkanaście minut, po których mogłem ją już uruchomić. O takiej szybkości i wygodzie kiedyś nawet nie śniłem.
Komfortowe granie to nie tylko dobry komputer i ergonomiczne akcesoria
Co jest potrzebne do przyjemnego grania? Jedni odpowiedzą, że konsola, inni że najnowsza karta graficzna, jeszcze inni wskażą gamingowe akcesoria, których pełno na rynku. To prawda, ale zapomina się jednak o jeszcze istotnej rzeczy – mianowicie o łączu internetowym. Od jakiegoś czasu mamy w biurze światłowód Orange, który w syntetycznym teście pokazuje nam takie wartości.
Wynik jest dużo wyższy niż na moim domowym łączu, dlatego lubię sobie czasem coś pobrać w pracy. Serio – robię swoje, gra się ściąga, nie muszę już tego robić w domu. Jestem człowiekiem niecierpliwym i zdecydowanie bardziej wolę załatwić kwestię ściągnięcia kilkudziesięciu gigabajtów przy tak zwanej okazji, niż kupić grę na Steamie a potem wpatrywać się w pasek pobierania, przebierając nogami – no bo “już, ja chcę grać, ile jeszcze?”
Steam nie jest idealny, nie zawsze pobiera gry z tą samą prędkością i często zdarza się, że nie potrafi całkowicie wykorzystać przepustowości posiadanego łącza.

źródło : https://antyweb.pl/pobieranie-gier-na-swiatlowodzie-orange/

%d bloggers like this: