Warp. Darmowy VPN od twórców 1.1.1.1 na urządzeniach mobilnych

Warp. Darmowy VPN od twórców 1.1.1.1 na urządzeniach mobilnychJak możemy przeczytać na stronie https://1.1.1.1/ usługa zapewniana przez Cloudflare jest najszybszym serwerem DNS w sieci ze średnim czasem dostępu na poziomie 14 ms. Według strony DNSPerf średni wynik dla serwerów OpenDNS to 21 ms, a dla Google’a nawet 35 ms. DNS od Cloudflare obsługuje również bezpieczne połączenia w standardzie TLS oraz HTTPS, co również nie jest wcale takie oczywiste.
Właścicielem adresu 1.1.1.1 jest organizacja APNIC odpowiedzialna za rejestracje domen w regionie Azji. Do tej pory był on wykorzystywany do innych celów, ale pomysł z którym zgłosiło się Cloudflare się spodobał i od 1 kwietnia działa na nim serwer DNS. Nie jest to w gruncie rzeczy nic nowego, bo firma oferowała swoją usługę DNS od dłuższego czasu, ale nie były to popularne i łatwe do zapamiętania adresy.
Tak o Cloudflare, które kilka miesięcy temu trafiło także na urządzenia mobilne, pisał Kamil w swoim tekście Cloudflare uruchamia szybki i bezpieczny serwer DNS 1.1.1.1Cloudflare uruchamia szybki i bezpieczny serwer DNS 1.1.1.1 

źródło : https://antyweb.pl/1-1-1-1-warp-vpn/

%d bloggers like this: