Wciąż nie używacie Twittera? Może najwyższy czas dać mu szansę

Wciąż nie używacie Twittera? Może najwyższy czas dać mu szansęCo to jest Twitter?
Twitter to amerykańska platforma społecznościowa, często nazywana również serwisem informacyjnym tworzonym przez użytkowników. Trudno jednoznacznie przychylić się tylko do jednej definicji, w przeciwieństwie do Facebooka nie stawia bowiem tak mocno na aspekt społecznościowy. Konta użytkowników nie mają albumów ze zdjęciami, nikt nie tworzy zamkniętych grup dyskusyjnych ani nie odhacza miejsc, które odwiedził. I choć oczywiście na Twitterze pojawia się cała masa dyskusji, to jednak z uwagi na długość jednego tweeta, przyjęło się publikować w serwisie krótkie notki informacyjne – robili to zarówno zwykli użytkownicy, jak również firmy, gwiazdy czy serwisy newsowe. Przez wiele lat limit znaków przypadających na jednego tweeta wynosił 140, dopiero niedawno został on podwojony.
Twittera w marcu 2006 roku stworzyli Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone i Evan Williams, a usługa wystartowała kilka miesięcy później, bo w lipcu tego samego roku. Popularność Twittera rosła w imponującym tempie i już 6 lat po starcie mówiło się o 100 milionach użytkowników i 340 milionach tweetów dziennie.
Jak zacząć korzystać z Twittera?
Czy samego czytania wpisów w serwisie Twitter nie jest konieczne zakładanie konta. Tweety często są osadzane w artykułach, które można znaleźć w sieci, nie trzeba więc nawet wchodzić na samą platformę. Jeśli jednak chcecie z niej korzystać czynnie, w tym przede wszystkim móc odpowiadać autorom na ich posty, należy założyć konto. Założenie konta w serwisie Twitter jest banalnie proste i zajmuje dosłownie chwilę.

źródło : https://antyweb.pl/co-to-jest-twitter/

%d bloggers like this: