Wielkie urodziny Facebooka! Zgadniecie, ile to już lat? 1/3 ludzkości połączona, historia zmian

Wielkie urodziny Facebooka! Zgadniecie, ile to już lat? 1/3 ludzkości połączona, historia zmianCi, którzy uważnie śledzą światek technologii i mediów społecznościowych na pewno doskonale pamiętają okres i okoliczności, w jakich powstawał Facebook. Historię tę przeniesiono nawet na duży ekran w filmie „The Social Network” Davida Finchera na podstawie scenariusza Aarona Sorkina. W Marka Zuckerberga wcielił się Jesse Eisenberg i choć sam film jest oceniany bardzo wysoko, to zdaniem założyciela Facebooka przedstawione tam wydarzenia nie mają wiele wspólnego z tym, co działo się naprawdę.
Najważniejsze wydarzenia w 15-letniej historii Facebooka(?)
Nam najbliższe są bez wątpienia te zdarzenia, które dotykały nas mniej lub bardziej bezpośrednio. Mowa oczywiście o zmianach dokonywanych w wyglądzie i funkcjonowaniu strony, a także o przejęciach innych platform oraz uruchamianiu nowych aplikacji. Niezwykle trudno zamknąć jest te 15 lat w kilku słowach, a na dokładniejsze podsumowania na pewno przyjdzie jeszcze czas, dlatego dziś publikujemy listę 9 wypunktowanych wydarzeń w materiałach, którymi podzielił się z nami Facebook. Oto one:
2004 – Tak wyglądał Facebook w swoim pierwotnym kształcie

2006 – Pojawiają się Aktualności

2009 – Oto nowa strona początkowa Facebooka

2010 – Na Facebooku pojawiają się Grupy

2011 – Oś czasu na profilu

2012 – Facebook wchodzi na giełdę

2015 – Organizacje pozarządowe otrzymują narzędzia do zbierania funduszy na Facebooku

2016 – Reakcje!

2017 – Nowa misja Facebooka: „Dajemy ludziom siłę do budowania społeczności i zbliżamy do siebie mieszkańców całego świata”

Nie wszystko szło po myśli Marka Zuckerberga
To na pewno piękna rocznica dla założyciela serwisu i wszystkich (byłych) pracowników Facebooka. Serwis nieustannie rośnie, pod jego skrzydłami znalazły się inne, niezwykle popularne platformy, jak Messenger, Instagram i WhatsApp – z nich w sumie korzysta 2,7 mld użytkowników. Jak na razie nic nie wskazuje na to, by którakolwiek z nich miała łapać prawdziwą zadyszkę, ale wydarzenia z ostatnich miesięcy trudno określić napawającymi optymizmem, skoro Facebook znalazł się w centrum kilku kolejnych skandali, jak ten z Cambridge Analityca czy najświeższy swego rodzaju konflikt z Apple.
The post Wielkie urodziny Facebooka! Zgadniecie, ile to już lat? 1/3 ludzkości połączona, historia zmian appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/facebook-15-lat-najwazniejsze-wydarzenia/

%d bloggers like this: