Wirtualna Polska na zakupach, za 75 mln zł przejmuje serwis z projektami domów jednorodzinnych

Wirtualna Polska na zakupach, za 75 mln zł przejmuje serwis z projektami domów jednorodzinnychEkstradom to wydawca popularnego wśród internautów, którzy zdecydowali się na wybudowanie własnego domu – serwisu Extradom.pl.
Jacek Świderski, prezes WP Holding SA.:
Wirtualna Polska staje się jeszcze bardziej e-commerce’owa i bardziej wrocławska. W tym mieście siedzibę ma nasze odzieżowe Domodi, wnętrzarski Homebook i finansowy TotalMoney. Dziś, do tych liderów w swoich kategoriach w Polsce, dołącza Extradom. To nie jest serwis z setkami tysięcy użytkowników. To jest serwis użytkowników z setkami tysięcy złotych potrzeb. Traktujemy tę akwizycję jako wejście w rynek e-commerce budownictwa jednorodzinnego.
W serwisie Ekstradom.pl można znaleźć do kupienia gotowe projekty domów, ale to także miejsce, wokół którego skupiona jest półmilionowa społeczność, wymieniająca się doświadczeniami i spostrzeżeniami ściśle związanymi z budową domów.

Katarzyna Jankowska, General Manager w Extradom.pl:
Wejście do holdingu Wirtualnej Polski to dla Extradom możliwość dynamicznego rozwoju i poszerzenia grona klientów. Cieszymy się, że możemy być częścią tak ambitnej grupy, lidera polskiego Internetu. Dzięki temu będziemy korzystać z ogromnych doświadczeń i zaplecza biznesowego przy rozwijaniu serwisu. To szczególny moment dla spółki i naszych pracowników.
Po przejęciu Extradom.pl, WP będzie mogła świadczyć komplementarne usługi w połączeniu z Domodi (Domodi.pl/Homebook.pl), które to Wirtualna przejęła w połowie w 2014 roku, a w tym roku wykupiła już w całości.
Grzegorz Kruk, VP e-commerce w WP Holding SA.:
Dzięki połączeniu Extradom i Homebook będziemy mogli skupić się na poprowadzeniu polskiego konsumenta przez całą ścieżkę zakupową od projektu domu, poprzez materiały budowlane, aż do wyposażenia wnętrz. Klienci Extradom corocznie wydają kilka miliardów złotych w procesie budowy swoich domów – będziemy pomagać im w optymalizacji decyzji zakupowych – podobnie jak robimy to w innych marketplace’ach grupy WP.
Jak informuje portal Money.pl, Wirtualna Polska rzeczone 75 mln zł zapłaci w ratach – 52,9 mln w ciągu najbliższych dni, a 6,5 mln złotych w pierwszej połowie grudnia. Pozostałe 15,5 mln zł mają być zatrzymane do wypłaty na poczet zabezpieczenia ryzyka i wypłacone zostaną w terminie późniejszym.
Źródło: inf. prasowa.
The post Wirtualna Polska na zakupach, za 75 mln zł przejmuje serwis z projektami domów jednorodzinnych appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/wirtualna-polska-przejmuje-extradom/

%d bloggers like this: