„Wkrótce na netflix” i inne funkcje powinny pojawić się na Netfliksie

„Wkrótce na netflix” i inne funkcje powinny pojawić się na Netfliksie„Wkrótce” na Netflix tylko na Androidzie
Netfliksa używam przede wszystkim na telewizorze, od czasu do czasu na iPadzie, bardzo sporadycznie na telefonie. Kolejny odcinek serialu zdarza mi się zobaczyć na smartfonie w trakcie podróży i dopiero przed kilkoma dniami zorientowałem się, że na Androidzie aplikacja Netflix oferuje dodatkową sekcję w dolnym menu nawigacyjnym – w sekcji „Wkrótce” znajdziemy listę nadchodzących najważniejszych zdaniem Netfliksa premier w nadchodzących dniach, tygodniach i miesiącach, a my możemy ustawić przypomnienie o pojawieniu się danego tytułu w ofercie. Zrobiłem tak z filmem „Moon” i 7 stycznia w dniu premiery wszystko zadziałało znakomicie. Dlaczego tej funkcji nie ma innych platformach? Głównie iOS-ie? Wg. informacji z Reddita prace trwają nad tym już od kilku miesięcy…

Usuwanie wybranych filmów i seriali z rekomendacji
Niezależnie od tego, czy widzieliśmy już daną produkcję, czy z jakichkolwiek innych powodów nie mamy ochoty jej oglądać, powinniśmy mieć możliwość zastopowania sugerowania konkretnego filmu i serialu. Nawet jeśli miałoby to obowiązywać tylko przez dany okres – na przykład miesiąc czy kwartał  – to pozbycie się na pewien czas tytułów, które nas nie interesują mogłyby znacząco poprawić wrażenia z przeglądania oferty. Takie proste, a takie trudne.
Prawdziwa lista ostatnio dodanych
Gdy odwiedzicie zakładkę „Ostatnio dodane” na Netflix w przeglądarce, to może Wam się wydawać, że nie jest to wcale lista ostatnio dodanych produkcji do katalogu. I macie rację. Domyślny widok tej kategorii to prawdziwie pomieszanie z poplątaniem: moja lista, popularne w serwisie, popularne teraz i wiele innych. Gdy zmienimy widok z przewijanych poziomo list na mozaikę okładek, to na pierwszy rzut oka wygląda na to, że wszystko jest okej – to zestawienie ostatnio dodanych filmów i seriali. Nic bardziej mylnego.
Zobacz też: Wiceszef produktu Netflix dla Antyweb: „Miałem te wszystkie dodatkowe funkcje na Netflix. Bez nich jest lepiej”
Tutaj również Netflix filtruje wyniki, dostosowując je pod profil użytkownika. Dodatkowe opcje pozwalają na sortowanie wg. roku produkcji lub alfabetycznie, ale listy z chronologicznie dodanymi tytułami nie uświadczymy. Istnieją oczywiście serwisy Upflix i Nflix, które oferują dokładnie to, o czym mówię, ale gdy włączamy aplikację na telewizorze czy telefonie wcale nie mamy ochoty na odwiedzanie dodatkowych stron.

źródło : https://antyweb.pl/poprawki-na-netflix-nowe-funkcje/

%d bloggers like this: