Wysyłali go na cmentarz i do psychiatry. A mojego ojca zabijała… bakteria

Wysyłali go na cmentarz i do psychiatry. A mojego ojca zabijała… bakteriaHipochondria to zaburzenie psychiczne, które wzbudza w człowieku poczucie lęku z powodu wymyślonych chorób. Najmniejsza choćby dolegliwość jest wtedy często kojarzona z bardzo agresywnymi schorzeniami i osoba dotknięta hipochondrią odbija się od lekarza do lekarza próbując potwierdzić swoje przypuszczenia – niemające nic wspólnego ze stanem ustroju. Co jeśli człowiek rzeczywiście jest chory, ale to lekarze bagatelizują jego stan, albo… stawiają zupełnie nietrafione diagnozy, pomijając kompletnie rzeczywistą przyczynę dolegliwości?
Właśnie taka historia przydarzyła się mojemu ojcu – Wojtkowi. Tak będę go nazywał w dalszej części tekstu. Wojtek to facet po pięćdziesiątce, który powinien jeszcze haratać z wnukami w gałę, kąpać się w morzu, skakać po górach i ze znajomym, raz na jakiś czas opróżnić gąsiorek „czegoś specjalnego” do karkóweczki z grilla. Tyle, że Wojtek nie jest w stanie sobie na to pozwolić, bo… coś mu dolega. I na dobrą sprawę mało kto wiedział co tak naprawdę jest przyczyną jego dolegliwości.
Wojtek, a może Ty masz parkinsona?
Rok 2017, okolice grudnia. Wtedy po raz pierwszy zaczęliśmy się w rodzinie zastanawiać co jest nie tak z Wojtkiem. Od pewnego czasu zaczął skarżyć się na lecące na łeb na szyję ciśnienie oraz omdlenia tuż po zmianie pozycji z leżącej / siedzącej na stojącą. Na początku bagatelizował te objawy, tłumacząc je przemęczeniem lub po prostu „SKS-em”. Tyle, że do tego zaczęły dochodzić problemy z poruszaniem się – zaobserwowaliśmy, że Wojtek jest nieco „powolniejszy”. Kiedy kroi chleb, wygląda tak, jakby kontrolował każdy ruch. Nieco gorzej również mu się chodziło, narzekał również na dziwne bóle kręgosłupa. Zaczęło mu „chrupać” w stawach, szczególnie w kolanach oraz w szyi. Dziwne połączenie objawów. Kardiologicznie – facet jest zdrowy. Zmaga się z refluksem oraz problemami z głosem – ale to już od bardzo dawna.

źródło : https://antyweb.pl/borelioza-kleszcz-zakazenie/

%d bloggers like this: