Xbox Live na Nintendo Switch, Androidzie oraz iOS. Mają rozmach w tym Microsoft

Xbox Live na Nintendo Switch, Androidzie oraz iOS. Mają rozmach w tym MicrosoftO co chodzi? Ano zamiast nowych gier na wyłączność, koncern z Redmond postanowił ujawnić trochę informacji o bardzo ciekawie zapowiadającym się pomyśle związanym z graniem międzyplatformowym. Czy raczej o udostępnieniu możliwości implementacji usługi Xbox Live na różnych platformach – w tym Androidzie, iOS i Nintendo Switch. Brzmi intrygująco?
Twórcy gier mają dostać narzędzie, dzięki którym niezależnie od platformy, będą mogli korzystać z Xbox Live, a tym samym połączą graczy bawiących się na różnych urządzeniach. Mielibyśmy dostać możliwość międzyplatformowej synchronizacji osiągnięć, posiadać jedną listę znajomych, wysyłać wiadomości między platformami czy łączyć się w kluby. Oraz oczywiście – wspólnie grać.
Mnie zaskakuje natomiast, że Microsoft nie zamierza się ograniczać i niejako zapomina o budowaniu jednego dużego systemu Windows 10 – patrzy przychylnie na iOS, Androida oraz Nintendo Switch. I tak, dobrze widzicie – nie ma tu PlayStation. Zaskoczenia też nie ma, niebieskim daleko jest bowiem do wspólnej zabawy i tworzenia wspólnych przedsięwzięć, czego doskonałym przykładem była afera z synchronizacją kont w Fortnite.
Przeczytaj też: Jeśli nie Fortnite, to co? Najlepsze gry Battle Royale
Jeśli posiadacie Nintendo Switch i graliście w ostatnią odsłonę Minecraft na tej platformie, to wiecie, że w pewnym sensie pomysł został już wcielony w życie. Otóż na NS są dwie wersje gry o budowaniu – jedna to starsza produkcja dedykowana Switchowi, druga to uniwersalna odsłona, praktycznie taka sama na wszystkich platformach. W niej właśnie istnieje możliwość zalogowania się na konto Xbox Live z poziomu Nintendo Switch.
Idea crossplay jest fajna, w praktyce jednak więcej z tym zamieszania niż faktycznej korzyści. W sumie jedynym fajnym wykorzystaniem tego pomysły jest wspólne granie między użytkownikami Xboksów i PC – dlaczego? Bo dwie platformy łączy jedna sieciowa usługa, w obrębie której istnieje lista znajomych, a co za tym idzie możliwość zapraszania się do wspólnej gry. Co mi z zabawy między PlayStation, a Xboksem skoro objawia się ono wyłącznie możliwością zabawy z obcymi? Między usługami sieciowymi PS i Microsoft czy Nintendo Switch nie można zaprosić się do wspólnej gry i wspólnego czata, technicznie nie ma więc szans na zabawę w grupie.

źródło : https://antyweb.pl/xbox-live-na-android-ios-nintendo-switch/

%d bloggers like this: