Zakaz handlu w niedzielę? W Poznaniu powstał pierwszy bezobsługowy i całodobowy supermarket w Europie

Zakaz handlu w niedzielę? W Poznaniu powstał pierwszy bezobsługowy i całodobowy supermarket w EuropieTo nie jest typowy sklep osiedlowy, raczej specyficzny ze specyficzną grupą klientów, która się przywiązuje do danego sklepu, jest lojalna, no i wzbudzająca względne zaufanie. To chyba na razie niezbędne połączenie przy udostępnianiu tego typu rozwiązań. Twórcy nazywają go pierwszym bezobsługowym i całodobowym supermarketem w Europie, to zapewne nawiązanie do Amazon Go, które działają w USA.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = ‘https://connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v3.1’; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Mały Poradnik Zdrowia – 9 października Bio Family w Poznaniu przy ulicy Murawa 2 to pierwszy bezobsługowy i całodobowy…
Opublikowany przez Bio Family Supermarket Wtorek, 9 października 2018

No i różnią się znacznie, zwłaszcza zastosowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Pierwszy bezobsługowy i całodobowy Bio Family uruchomiony został w Poznaniu przy ulicy Murawa 2. W normalnych godzinach otwarcia sklepu spotkać tu możemy obsługę sklepów, ale już poza godzinami pracy, w niedziele wolne od handlu czy święta do sklepu mogą wchodzić klienci sami, na podstawie przyznanych uprawnień wstępu zapisanych na specjalnej karcie Open 24/7.

Możemy ją sobie wyrobić (wymagany dowód osobisty) podczas wizyty w godzinach pracy sklepu przy kasie i przy jej użyciu wchodzić już samodzielnie do sklepu, gdy ten jest zamknięty.
Po otrzymaniu specjalnej karty Open 24/7 możemy samodzielnie wejść do sklepu przykładając kartę do czytnika i robić zakupy bez obecności obsługi. Po wybraniu wszystkich produktów udajemy się do kasy samoobsługowej, a płatności dokonujemy kartą – Visa, MasterCard, Apple Pay lub Google Pay – w terminalu płatniczym.

W sklepie oczywiście zainstalowane są systemy bezpieczeństwa i ochrony w celu minimalizacji ryzyka kradzieży. Mamy tu więc na pewno kamery rejestrujące wejście czy wyjście klientów, no i karty wejściowe skojarzone z konkretnymi osobami po dowodzie osobistym, więc wydają się to wystarczające zabezpieczenia. Niemniej to na razie testy, dopiero jeśli rozwiązanie zostanie przyjęte przez klientów i testy przebiegną pozytywnie, rozwiązanie to zostanie zastosowane we wszystkich sklepach Bio Family.
The post Zakaz handlu w niedzielę? W Poznaniu powstał pierwszy bezobsługowy i całodobowy supermarket w Europie appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/bezobslugowy-i-calodobowy-supermarket-w-poznaniu/

%d bloggers like this: