Zdalnie sterowana Tesla? Proszę bardzo, za 6 tygodni będzie to możliwe

Zdalnie sterowana Tesla? Proszę bardzo, za 6 tygodni będzie to możliweProducenci samochodów cyklicznie zmieniają swoje systemy multimedialne, wprowadzają nowe wersje sprzętowe i zapominają o starych produktach. W ostatnim czasie można co prawda zaobserwować pewną poprawę, ale i tak zazwyczaj są to kosmetyczne zmiany. Tesla natomiast potrafi swoimi aktualizacjami oprogramowania zaserwować swoim klientom całkowicie nowe funkcje, za które w innych markach użytkownicy musieliby dodatkowo zapłacić. Tak będzie i tym razem.
Zdalne sterowanie przy pomocy smartfona
Elon Musk poinformował wczoraj na twitterze, że za 6 tygodni Tesla przygotuje aktualizację oprogramowania, która jeszcze bardziej usprawni funkcję autopilota. Chodzi tym razem o funkcję Summon, która pozwala na zdalne parkowanie. W tej chwili ogranicza się to do poruszania w dwóch kierunkach, do przodu i do tyłu. W nowej, bardziej zaawansowanej wersji zyska szereg nowych możliwości. Co więcej, aktualizację dostaną wszystkie auta wyprodukowane w ciągu ostatnich 2 lat przygotowane sprzętowo do obsługi Autopilota w wersji v2+.
Zaawansowane przyzywanie pozwoli nie tylko zdalnie przywołać samochód do naszego smartfona, ale sprawi też, że będzie on za nim podążał krok w krok, ja posłuszne zwierzątko. Elon Musk co prawda nie precyzuje z jakiej odległości funkcja zadziała, ale docelowo w przyszłości ma pozwolić na pokonanie nawet kilkunastu kilometrów, o ile oczywiście przepisy pozwolą na poruszanie się pojazdom autonomicznym.

Also, you’ll be able to drive it from your phone remotely like a big RC car if in line of sight
— Elon Musk (@elonmusk) November 1, 2018

Jako ciekawostkę można też dodać, że już w obecnej wersji, po aktualizacji będziemy mogli zdalnie sterować samochodem z poziomu smartfona, jeśli ten będzie w zasięgu wzroku. Nie chodzi tutaj tylko o poruszanie się do przodu/tyłu, ale również o skręcanie. Tym samym duzi chłopcy zyskają zupełnie za darmo nową zabawkę ;-). Pozostaje tylko mieć nadzieje, że firma dotrzyma założonego terminu.
The post Zdalnie sterowana Tesla? Proszę bardzo, za 6 tygodni będzie to możliwe appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/summon-autopilot-zdalnie-sterowana-tesla/

%d bloggers like this: