Zwiastun nowego sezonu sprawił, że szybko wrócę do tego serialu – American Horror Story: Apocalypse

Zwiastun nowego sezonu sprawił, że szybko wrócę do tego serialu – American Horror Story: ApocalypseJuż jakiś czas temu straciłem zainteresowanie serialami kostiumowymi. Moje zamiłowanie do „Zakazanego imperium” przygasło, a do „Peaky Blinders” nie mogę się przekonać do dziś. Za to coraz częściej spoglądam ku innym produkcjom nie będącym typowymi dramatami, ale mającymi w sobie coś z dreszczowca i horroru. A tutaj jak ulał pasuje właśnie serial „American Horror Story”, który emitowany jest od 2011 roku, a tej jesieni zadebiutuje już 8. jego sezon. Doskonale pamiętam premierową serię – był to powiew świeżości, jakiej potrzebował rynek i przypominam sobie, że byłem na bieżąco z AHS aż do 3. sezonu. Nie potrafię sobie dziś przypomnieć, dlaczego zaprzestałem oglądanie produkcji stacji FX, ale komentarze krytyków i widzów przez jakiś czas trzymały mnie na dystans od tego serialu – zarzucano mu wtórność, co z jednej strony mogło zniechęcać do kolejnych seansów, ale z drugiej strony dla fanów pierwszej serii mogło to być dobrą wiadomością, ponieważ tak pokręconej fabuły i atmosfery trudno szukać w innych tytułach.
„American Horror Story” powraca w tym roku z sezonem o podtytule „Apokalipsa”. Udostępniane do tej pory materiały promocyjne (choć nie jest ich tak dużo, prawdę mówiąc) zdołały zwrócić na siebie uwagę – słyszę o tym od osób, które podobnie jak ja porzuciły serial jakiś czas temu. Wraz z upływem czasu Ryan Murphy odkrywał kolejne karty, aż dowiedzieliśmy się, że 8. sezon będzie czymś na wzór crossovera pierwszej części z trzecią (American Horror Story i American Horror Story: Sabat). O czym opowiadały? Przypomnijmy to sobie:
American Horror Story to mrożąca krew w żyłach historia pewnego domu, który zbudowany został przez Charlesa Montgomery’ego i jego żonę Norę. W domu doszło do tragedii i od tej pory staje się miejscem wielu zbrodni, które wydają się mu przeznaczone. Wiele lat później posesja zostaje wykupiona przez rodzinę Harmonów, która przeprowadziła się z Bostonu do Los Angeles, by rozpocząć tam nowe życie. Nie są jednak świadomi, że w każdym kącie czai się niebezpieczeństwo. Gdy Vivien Harmon rodzi Antychrysta, wszystko zaczyna zwiastować zagładę…

Do dziś bardzo miło wspominam seans całości. A jak wyglądał trzeci sezon?
Akcja trzeciego sezonu serialu dzieje się natomiast w Nowym Orleanie. Głównymi bohaterami są członkinie sabatu czarownic, z których Najwyższą, czyli czarownicą posiadającą pełnię sił magicznych, jest Fiona Goode. Córka Fiony prowadzi szkołę dla czarownic, w której uczennice rywalizują ze sobą o przejęcie po Goode tytułu Najwyższej. Przybywa tam również Zoe, która skrywa straszliwy sekret.

W jaki sposób będą się ze sobą łączyć w „Apocalypse”? Wiemy na pewno, że na ekranie zobaczymy dorosłego Michaela Langdona, w którego wciela się Cody Fern. Postać antychrysta pojawiła się w pierwszym sezonie w ciele małego dziecka. Jakie nawiązania pojawią się do serii trzeciej? Musimy jeszcze zaczekać, ale z obsadą „American Horror Story: Apokalipsa” można zapoznać się już dzisiaj. Znaleźli się w niej ponownie Sarah Paulson, Katy Bates, Emma Roberts i Billie Lourd. To oczywiście nie wszyscy, gdyż po przerwie do serialu powróciła Jessica Lang.
American Horror Story: Apocalypse – zwiastun 8. sezonu
Zobaczycie ich w zwiastunie poniżej:

Nie macie pojęcia, co tu się dzieje? Ja też nie wiem, ale materiał powyżej zrobił coś, co nie udało się jego poprzednikom – mam ochotę obejrzeć nowy sezon AHS. Problem leży w tylko w tym, że nadrobienie poprzednich serii wcale nie jest takie łatwe. Grupa FOX, w której rękach znajdują się w naszym regionie m. in. kanały FOX oraz National Geographic, posiada bardzo bogaty katalog treści, które wielu widzów z chęcią zobaczyłoby online – dlaczego nadal nie doczekaliśmy się miejsca (nowy serwis VOD?), gdzie moglibyśmy obejrzeć takie seriale jak „Homeland”, „Z archiwum X” czy „The Walking Dead” oraz „American Horror Story”?
A na koniec zostawię wam wypowiedź twórcy serialu, Ryana Murphy’ego:
W najnowszym sezonie zobaczycie wiele powrotów waszych ulubionych aktorów. Ósmy sezon będzie zupełnie inny niż to wszystko, co robiliśmy do tej pory, i jest w tym pewien haczyk… Mogę zdradzić, że w piątym odcinku wydarzy się coś wielkiego!
 
The post Zwiastun nowego sezonu sprawił, że szybko wrócę do tego serialu – American Horror Story: Apocalypse appeared first on AntyWeb.

źródło : https://antyweb.pl/zwiastun-nowego-sezonu-sprawil-ze-szybko-wroce-do-tego-serialu-american-horror-story-apocalypse/

%d bloggers like this: